Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury" - Ogród Botaniczny w Zagwiździu

Największym skarbem jest ogród botaniczny, którym zajmują się - podobnie jak kościołem i jego obejściem - parafianie. Materiały podobne Nad parafią w Winowie czuwa błogosławiony ksiądz Liguda Parafia św. Józefa w Opolu Szczepanowicach ma już 80 lat U św. Jacka nigdy nie ma nudy Założony przed ponad 80 latami ogród pielęgnowany jest przez grupę parafianek. - Sprzątamy go w poniedziałki, bo wtedy nie musimy gotować obiadów - zawsze zostaje coś z niedzieli - śmieje się Sylwia Świentek, jedna z "ogrodniczek". Efekt pracy jest taki, że kwitnąca wiosną pachnącymi rododendronami plantacja zdobyła wiele nagród (m.in. tytuł najpiękniejszego obiektu rekreacyjnego w akcji Opolskie Kwitnące, wcześniej był II miejsce w konkursie na najpiękniejszy ogród Opolszczyzny w konkursie zorganizowanym przez nto).

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/artykuly-archiwalne/art/4137599,zagwizdzie-ta-parafia-kwitnie-dzieki-pracy-wiernych,id,t.html
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów