Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury” – Browar Namysłów

"W Namysłowie znajduje się jeden z najstarszych browarów w Polsce. Już ponad 700 lat temu warzono tutaj piwo. Podobno piwo z miejscowej warzelni popijał król Kazimierz Wielki i cesarz Karol IV podczas odbywających się tutaj rozmów pokojowych.

W 1862 r. niemiecki piwowar August Haselbach zakupił dawny browar joannitów zlokalizowany na terenie namysłowskiego zamku, rozbudował go, tworząc nowoczesne przedsiębiorstwo. Pod koniec wojny w 1944 r. ówczesny właściciel przeniósł firmę do Niemiec. Produkcja piwa została ponownie wznowiona po upaństwowieniu browaru w 1945 r.

Po koniec lat 90-tych Browar przeszedł dynamiczną modernizację, dzięki czemu udało się połączyć nowoczesną technologię z tradycyjnymi recepturami warzenia piwa. Dzięki inwestycjom gruntownie przebudowano istniejącą warzelnię, uruchomiono nową linię do produkcji piwa w puszkach i wyposażono browar w zautomatyzowaną stację tankofermentorów. Browar Namysłów nieustannie udoskonala proces produkcyjny, dzięki któremu zapewnia najwyższą jakość w połączeniu z tradycyjnym smakiem."

browar namyslow.jpeg

Źródło:

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/28621,namyslow-browar.html

http://www.browarnamyslow.com.pl/o-nas/nowoczesnosc

 

 

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów