Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu „ Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” – Zacisze Leśne w Huberta

Zacisze Leśne u Huberta leży w samym centrum Borów Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i jest prawdziwym klejnotem stworzonym dla ludzi ceniących sobie ciszę, wypoczynek, oraz bezpośredni kontakt z przyrodą.

Miłośnicy monitoringu rzadkich ptaków lub zwierzyny leśnej, grzybiarze czy zwolennicy długich spacerów leśnych mogą tu zaspokoić w pełni swoje oczekiwania. W pobliskich obwodach łowieckich Lasów Państwowych myśliwi znajdą doskonałe warunki do polowania na jelenia, daniela, rogacza i dzika.

W okolicy jest też dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Niedaleko znajduje się znana stadnina koni. Oferuje ona zarówno lekcje jazdy na koniu dla początkujących jak i przejażdżki w teren dla zaawansowanych w asyście przewodnika.

Pomimo swej ustronności to centralnie położone miejsce nadaje się doskonale na dzienne wypady do Wrocławia, Opola, Częstochowy czy Krakowa.

Zacisze Leśne u Huberta powstało ze starej leśniczówki zbudowanej przez pruskich osadników ok. roku 1800. Przypuszcza się, iż obecna nazwa osiedla Kęszyce nawiązuje do nazwiska pierwszego pruskiego leśniczego Conschütz, który w tym domu mieszkał.

Sklepienie piwniczne zachowało się do dzisiaj w dobrym stanie. Po założeniu tę leśną osadę nazwano Kolonią Zedlitz, która należała do wsi Zedlitz nazwaną tak od pruskiego ministra sprawiedliwości, Karla Abrahama barona von Zedlitz (1731–1793).

Dziś wieś nosi nazwę Grabice, która jak wiele innych wsi w okolicy została założona na zarządzenie króla Prus, Fryderyka II (Fryderyka Wielkiego), w roku 1773.
zacisze lesne u huberta.jpeg

Źródło:

http://www.zacisze-lesne.pl/pl/index.php

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów