Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Uczestnicy II edycji Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek będą mieli możliwość nocowania w przepięknym pałacu w Łosiowie.

Pałacyk w Łosiowie przypuszczalnie powstał w 1845 r., jak donoszą niepisane źródła. Bryła budynku jest  złożona z kilku fragmentów  o zróżnicowanej wysokości. Budynek jest dwuskrzydłowy, założony na planie węgielnicy z sześciokondygnacyjna wieżą, dwoma gankami z arkadami, zwieńczonymi tarasami i pięcioprzęsłową loggią oraz portykiem z jońską kolumnadą w zachodniej części elewacji. Siodłowe dachy o różnej wysokości posiadają okna powiekowe. Gmach wzniesiono z cegły prasowanej i  w całości podpiwniczono, wyłączając oranżerię. Kolumny wykonano z piaskowca, a ornamenty zewnętrzne, zdradzające cechy późnego historyzmu – ze sztucznego kamienia. Pałac usytuowany jest na terenie XVIII wiecznego parku zabytkowego, w którym znajduje się wiele ciekawych okazów drzew i krzewów.

Bardzo dziękujemy współpartnerowi festiwalu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, a w szczególności Dyrektorowi Ośrodka Jarosławowi Nosalowi  za udostępnienie pałacu na nocleg dla uczestników festiwalu.

Legenda głosi o strasznych nocach w pałacyku , a więc Kochani zabierajcie ze sobą odpowiednie narzędzia :) 

łosiów pałac.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów