Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury"- Pałac w Rychnowie

Pałac w Rychnowie wybudowany w XVIII wieku. Przebudowany wielokrotnie. Obecny kształt w stylu neoklasycystycznym przybrał w latach 1906-1907. Na zachód od pałacu położony jest stary dwór dwukondygnacyjny z przełomu XVI / XVII wieku.
Na południe znajduje się kościół z drewna modrzewiowego wybudowany w roku 1755, na miejscu kościoła z początków XV wieku. Od północy do pałacu i dworu przylega park krajobrazowy o zróżnicowanym drzewostanie min: platan klonolistny, miłorząb japoński, żywotnik czerwony. Obecnie trwają prace remontowe. Pałac o powierzchni ok. 1,7 tys. mkw. będzie mieścił 28 pokoi,
w których znajdzie się 60 miejsc noclegowych. Osiemnastowieczne piwnice pałacu zostaną przebudowane na SPA. Inwestycję realizuje spółka Dwór, która na renowację Pałacu Rychnów oraz adaptację jego wnętrz na obiekt hotelowy otrzymała pomoc unijną w wysokości 1,5 miliona złotych w ramach realizowanego projektu „Rewitalizacja parku i zagospodarowanie terenu wokół pałacu w Rychnowie”. Termin uruchomienia całego kompleksu minął w 2014 roku.

źródło: https://namyslowfakty.wordpress.com/2015/07/21/palace-ziemi-namyslowskiej-palac-w-rychnowie/

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów