Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

"Zapomniane dziedzictwo" - polsko-niemiecka strona internetowa

Szanowni Państwo,

Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej zaprasza na stronę swojego nowego projektu.
W grudniu ruszyła strona nowego projektu www.zapomnianedziedzictwo.pl 
„Zapomniane dziedzictwo” to dwujęzyczna (polsko-niemieckiego) strona internetowa prezentująca obiekty architektoniczne, które są dziedzictwem Śląska.
Na stronie znajdują się archiwalne i obecne fotografie miejsc, które niegdyś były wizytówką regionu, a dziś z różnych przyczyn są opuszczone, zaniedbane i niejako zapomniane. Dokumentacja fotograficzna wzbogacona została opisami obiektów, które zawierają m.in. informacje o historii danego obiektu i jego przeznaczeniu w przeszłości i obecnie. Teksty te przygotowane zostały przez historyków i miłośników Śląska. Uzupełnieniem wyżej wymienionych materiałów są nagrania audiowizualne z relacjami mieszkańców tych miejsc (świadków historii), artykuły prasowe dot. danego obiektu lub ciekawe anegdoty i opowieści związane z jego historią i przeznaczeniem, czy jego właścicielami i ich losem. Z czasem strona „Zapomniane dziedzictwo” zostanie poszerzona o przedstawienie kolejnych opuszczonych i zapomnianych zabytków Śląska.

Projekt sfinansowano ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu,  Urzędu Miasta Opola oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
LGD Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zaprasza na stronę, można znaleźć tam między innymi historię zamku w Karłowicach - zamek, który będzie można stworzyć na III Międzynarodowym Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek już 21 kwietnia 2018 r.

26782391_1687510047980932_20878897_o.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów