Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury" - Kościół Matki Bożej Królowej i św. Antoniego w Bukowie

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz wykaz zamków, pałaców, dworków i kościołów na III Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek już dostępny na stronie: http://stobrawskiszlak.pl/731/miedzynarodowy-festiwal-tortow-ciast-i-ciasteczek.html Zgłoszenia przyjmowane są do 06.04.2018 r. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w naszym Festiwalu, który odbędzie się 21.04.2018 r.! Prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną o wybranym obiekcie. Należy pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona!

Kościół Matki Bożej Królowej i św. Antoniego – rzymskokatolicki kościół filialny we wsi Bukowo, należący do parafii św. Rocha w Starych Budkowicach w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.Przed II wojną światową jak i po niej, katolicy zamieszkujący Bukowo chodzili na nabożeństwa do kościoła parafialnego w Starych Budkowicach. Od wielu lat zatem mieszkańcy myśleli nad budową nowej świątyni. Myśl ta mocno była wspierana przez księdza Piotra Gołąbka (proboszcza Bogacicy), księdza Jerzego Bortla (proboszcza Starych Budkowic) i biskupa gliwickiego Jana Wieczorka (byłego proboszcza parafii w Bogacicy). Po latach starań budowa kościoła) ruszyła w 1985 roku. Świątynię zaprojektowali architekci: Damian Ligendza i Piotr Średniawy z Katowic. W 1991 roku wmurowano został kamień węgielny. W 1995 roku budowa kościoła została zakończona. 29 października 1995 roku biskup Jan Wieczorek, ordynariusz diecezji gliwickiej, konsekrował kościół, który otrzymał podwójne wezwanie Matki Bożej Królowej (patronka Nowej Bogacicy) i św. Antoniego (patron Bukowa).

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Matki_Bo%C5%BCej_Kr%C3%B3lowej_i_%C5%9Bw._Antoniego_w_Bukowie

bukowo.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów