Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury" - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włochach

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz wykaz zamków, pałaców, dworków i kościołów na III Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek już dostępny na stronie: http://stobrawskiszlak.pl/731/miedzynarodowy-festiwal-tortow-ciast-i-ciasteczek.html Zgłoszenia przyjmowane są do 06.04.2018 r. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w naszym Festiwalu, który odbędzie się 21.04.2018 r.! Prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną o wybranym obiekcie. Należy pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona!

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Włochy, należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w dekanacie Namysłów wschód, archidiecezji wrocławskiej.

We wsi Włochy wraz z powołaniem parafii, już między 1246 a 1270 rokiem został zbudowany drewniany kościół. W 1525 roku (w czasach reformacji), został przejęty przez protestantów. W tamtym czasie obiekt sakralny był pod wezwaniem Św. Mikołaja. W okresie wojny 30-letniej budynek spłonął w czasie pożaru, odbudowany został w 1676 roku, a konsekrował go biskup Jerzy Szustrowicz. W 1927 roku kolejny pożar doszczętnie strawił drewnianą budowlę. Obecną, murowaną świątynię wybudowano w 1929 roku, zachowując plan dawnego, drewnianego budynku.

We wnętrzu kościoła na uwagę zasługują m.in. organy piszczałkowe. Zostały one wykonane przez firmę Rieger z Krnova w 1930 roku pod firmowym numer "Opus 2428". Brzmienie tego instrumentu jest ciężkie i monumentalne, podobne do brzmienia organów niemieckich. Posiadają 18 głosów, które obsługują dwie klawiatury ręczne (manuały) i klawiatura nożna (pedał).

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_we_W%C5%82ochach

Kościół_Wniebowzięcia_Najświętszej_Maryi_Panny_we_Włochach.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów