Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu "Szlakiem, historii, przyrody i kultury" - Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaniowie

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz wykaz zamków, pałaców, dworków i kościołów na III Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek już dostępny na stronie: http://stobrawskiszlak.pl/731/miedzynarodowy-festiwal-tortow-ciast-i-ciasteczek.html Zgłoszenia przyjmowane są do 06.04.2018 r. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w naszym Festiwalu, który odbędzie się 21.04.2018 r.! Prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną o wybranym obiekcie. Należy pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona!

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół filialny w Kaniowie. Świątynia należy do parafii św. Jerzego w Kup w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.

W 1984 roku, ówczesny proboszcz parafii św. Jerzego w Kup, ksiądz Rudolf Krupopp, rozpoczął starania o budowę kościoła filialnego w Kaniowie. W 1987 roku proboszcz otrzymał zezwolenie na budowę świątyni i jeszcze tego samego roku ruszyły prace budowlane. Budowę kościoła zakończono w 1990 roku. Konsekracja miała miejsce 21 października 1990 roku, a dokonał jej biskup Jan Wieczorek.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_Serca_Pana_Jezusa_w_Kaniowie

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaniowie.jpeg

torty2.jpeg

1315-A3-stowarzyszenie.zielonyszlak@gmail.com-lgd@stobrawskiszlak.pl WŁASCIWY1 (2)-1.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów