Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

7/2017/G - Oferty spędzania wolnego czasu

 • IMG_20181013_160204.jpeg

  Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca. - impreza w ramach projektu grantowego.

  W dniu 13.10.2018 r. w Świerczowie została zrealizowana impreza w ramach projektu grantowego pn. "Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca". Organizatorem imprezy było Kółko Rolnicze w Świerczowie.

  Poniżej kilka zdjęć z przebiegu imprezy.

   

  16 Października 2018
 • dolina.jpeg

  Zapraszamy! Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca. - impreza w ramach projektu grantowego.

  Kółko Rolnicze w Świerczowie dzięki pomocy otrzymanej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza promocyjno-integracyjno-dydaktyczna z tematem wiodącym - miód i wino.

  W ramach promocji pszczelarstwa zostanie zaprezentowany sprzęt pszczelarski, ulik demonstracyjny, zostanie przeprowadzone odsklepianie ramek z miodem oraz degustacja różnych rodzajów miodu (w tym miodu z węzy) i produktów pszczelarskich, w tym ziołomiodów.

  Zostanie również zaprezentowany tradycyjny sposób przygotowania moszczu (wyciskanie winogronu nogami - stopami) oraz przeprowadzone zostaną warsztaty z wyciskania soku z jabłek i gruszek.

  Dodatkowo - kiełbaski, kawa, herbata z tradycyjnymi kołaczami śląskimi.

  Odbędą się również konkursy z nagrodami (m.in krzewy ozdobne, cebulki kwiatowe).

  Wstęp wolny!

  Realizacja projektu: Data - 13.10.2018r. (sobota), godzina od 14.00. Miejsce -"Oaza bioróżnorodności sad Świerczów".

  10 Października 2018
 • DSC_0043.jpeg

  Przedszkolaki, to ciekawe dzieciaki - „Od ziarenka do bochenka". - impreza w ramach projektu grantowego.

  W dniu 06.10.2018 r. w Świerczowie została zrealizowana impreza w ramach projektu grantowego pn. "Przedszkolaki to ciekawe dzieciaki - "Od ziarenka do bochenka"". Organizatorem imprezy było Kółko Rolnicze w Świerczowie.

  Poniżej kilka zdjęć z przebiegu imprezy.

  08 Października 2018
 • ulotka_przedszk.ciekawe.-page-001.jpeg

  Zapraszamy! Przedszkolaki, to ciekawe dzieciaki - „Od ziarenka do bochenka". - impreza w ramach projektu grantowego.

   Projekt pt. „Poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu”  realizowany w ramach projektu grantowego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

  Nazwa projektu/operacji: Przedszkolaki, to ciekawe dzieciaki - „Od ziarenka do bochenka".

   

  Kółko Rolnicze w Świerczowie z siedzibą w Świerczowie, ul. Brzeska 43 46-112 Świerczów, realizuje projekt Poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu” dzięki pomocy otrzymanej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza integracyjno-dydaktyczna z udziałem przedszkolaków oraz ich opiekunów.

  W ramach imprezy w oparciu o infrastrukturę "Oazy bioróżnorodności Stobrawy" oraz wspomnienia osób starszych zostaną udzielone odpowiedzi na następujące pytania: Jak kiedyś zbierano zboża?, Do czego służył sierp i kosa?",
  Co to jest cep i żarna? Jak powstaje mąka?, Jak powstaje chleb?...

  Przeprowadzone zostaną warsztaty z udziałem uczestników związane z wyrabianiem ciasta na chleb i jego wypiekiem w piecu chlebowym znajdującym się w "Oazie bioróżnorodności Stobrawy".

  Do wypieków dodane zostaną zioła - pogadanka na temat ziół.

  Zostaną zorganizowane konkursy z nagrodami,  m.in. konkurs - "Moja chrupiąca bułeczka".

  W trakcie trwania imprezy degustacja owoców winogron oraz smażenie dżemu z brzoskwiń w żeliwnym garnku na ognisku. Wyciskanie soku z jabłek i winogron  - degustacja soku prosto spod prasy.

   Oprócz tego  "serwis kawowy" z tradycyjnymi kołaczami śląskimi oraz pizza, a na zakończenie  ognisko z kiełbaskami, śpiewem i tańcami.

  Realizacja projektu: Data - 06.10.2018r. (sobota), godzina od 13.00. Miejsce -"Oaza bioróżnorodności sad Świerczów".

  Cel zadania: poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu skierowanych do mieszkańców LGD w tym do osób z grup defaworyzowanych lub wykluczonych.

  Planowane/przewidywane wyniki operacji/efekty: Liczba ofert spędzania wolnego czasu – 1. Liczba seniorów lub dzieci i młodzieży uczestniczących w różnych formach spędzania wolnego czasu  - 50, liczba osób z grup defaryzowanych uczestniczących w różnych formach spędzania wolnego czasu - 40,   liczba osób uczestniczących w różnych formach spędzania wolnego czasu związanych z aktywnością fizyczną - 20.

  Wartość dofinansowania: 10 000,00 zł.

  02 Października 2018
 • 42173472_1900638126696881_4966429873032658944_n.jpeg

  Kolejny projekt grantowy zakończony!

  Miło nam informować Państwa, iż kolejne projekty grantowe zostają zakończone!

  Zadanie grantowe pn. "Stobrawski Zielony Szlak woskiem malowany" realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy w ramach projektu grantowego Oferty spędzania wolnego czasu już za nami, poniżej kilka prac dzieci z zajęć enkaustyki.

   

  20 Września 2018
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów