Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” - Trasa rowerowa "Z POKOJU DO POKOJU, CZYLI STOBRAWSKI PARK KRAJOBRAZOWY"

Trasa przebiega czerwonym szlakiem pieszym. Wyjazd daje z jednej strony możliwość „przebywania na łonie natury” wśród lasów. Z drugiej – sama miejscowość Pokój jest ciekawym miejscem historyczno-kulturowym. Niegdyś istniał tu pałac z imponującym parkiem krajobrazowym.

Niestety po pałacu nie pozostał kamień na kamieniu, jedynie rondo wskazuje jego pierwotne usytuowanie. Dużą atrakcję stanowi sam przejazd przez miejscowość z jej promienistym układem, zabytkowymi kościołami i domami szachulcowymi. Do tego można pojeździć po zdziczałym parku z gdzieniegdzie ocalałymi pomnikami i parkowymi budowlami z - niegdyś zapewne uroczym – pawilonem herbacianym na wyspie.

źródło: http://www.czasnarower.pl/trasa/7083

 ">

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów