Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Zaproszenie na cykliczne spotkania w ramach Salonu Podróżników „Podróże Bliskie i Dalekie”.

Szanowni Państwo,

Polskie Stowarzyszenie  Krajoznawców w Opolu chciałoby zaprosić na cykliczne spotkania w ramach Salonu Podróżników „Podróże Bliskie i Dalekie”. 26 listopada 2018 roku o 16.30 w Filii nr 4 MBP w Opolu przy ul. Książąt Opolskich 48-50 ( „Na Rondzie”) gościć będziemy ornitologa i podróżnika, panią Ewę Poślińską z opowieścią o Arktyce! Ptakach, lodowych górach, niedźwiedziach, strategiach badań. Starsze pokolenie Polaków wychowane było na „arktycznych”  opowieściach Aliny i Czesława Centkiewiczów, w okresie gdy wiele podróży było mało realnych, bo wokół „rosły mury” i świat wydawał die taki daleki, bezmierny! Moderatorem będzie prezes PSK, Andrzej Bobkiewicz i dr Julia Gladyr.

            Po prelekcji ogłoszone zostaną plany wielodniowej  Wyprawy na Dzikie Pola w maju 2019 roku, szlakiem Jana Potockiego, Jarosława Iwaszkiewicza czy Karola Szymanowskiego, a także plany przyszłorocznego kursu przewodników po Opolszczyźnie, podczas którego będzie możliwość rozszerzenia uprawnień przewodnickich na Warszawę!

            Swój udział zgłosił Jacek Radziszewski, prezes Koła Przewodników Warszawskich już wkrótce także członek PSK.

Zapraszamy do naszej wspólnoty, naszego cyklu spotkań a także do uczestnictwa w Śląskich Forach  Krajoznawców, organizowanych cyklicznie w MBP w Opolu przy Minorytów.

500_500_productGfx_9124ab4f59d5d0998d7863a05ab6fb74.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów