Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktywni mieszkańcy województwa opolskiego mają szansę na grant w ramach VI edycji programu "Decydujesz, pomagamy"!

Jesteście aktywnymi, pełnymi energii i gotowymi do działania mieszkańcami, którzy mają ciekawy pomysł na zmiany w swojej okolicy? Nie czekajcie! Zgłoście swój pomysł do VI edycji programu "Decydujesz, pomagamy" i zdobądźcie jeden z 375 grantów!

Pula nagród na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych!

Jak zdobyć dofinansowanie?

Od 1 do 29 kwietnia 2019 roku można zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy wpływające pozytywnie na lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Czego mogą dotyczyć inicjatywy i kto może ubiegać się o grant?

  • Do programu może zgłosić się każdy - zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy.
  • Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

W V edycji programu "Decydujesz, pomagamy" do organizacji społecznych w województwie opolskim trafiły granty o łącznej puli 27000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 9 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie.

Jeśli brakuje Wam pomysłu czy inspiracji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.tesco.pl/pomagamy! W zakładce "Lista projektów" lub "Poprzednie edycje" możecie zobaczyć jakie działania zostały już wprowadzone w życie w Waszym regionie.

Przez cały czas trwania VI edycji "Decydujesz, pomagamy" nasze biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" jest otwarte na wszystkie Wasze bieżące sprawy i zapytania.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości dotyczące swojego pomysłu i chcecie szczegółowo je omówić - z przyjemnością Wam pomożemy. UWAGA! Indywidualne konsultacje wniosków, które są selektywnie wybierane przez biuro programu, są możliwe jedynie przez pierwsze trzy tygodnie trwania programu, czyli w terminie od 1 do 19 kwietnia.

Kontakt do biura programu:

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"
e-mail:
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów