Logo WCAG
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 384
W tym miesiącu: 19441
Wszystkich odwiedzin: 6718554
Kalendarz wydarzeń
Kliknij datę
Zapisz się do newslettera

Data publikacji: 30-05-2012 09:37 Opublikował: 

IX FESTIWAL MUZYKI ZABYTKOWYCH PARKÓW I OGRODÓW IM. C.M. VON WEBERA - W HOŁDZIE RICHTHOFENOWI - MISTRZOWIE BEL CANTO - 7 -9 czerwca 2012 r.

logo_Festiwalu_małe.jpeg

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w „IX Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów  im. Carla Marii von Webera - W HOŁDZIE RICHTHOFENOWI - MISTRZOWIE BEL CANTO”, który organizowany jest w dniach 7-9 czerwca  2012 r.

Dla podkreślenia uniwersalnego i ekumenicznego charakteru muzyki C.M. von Webera oraz innych wspaniałych kompozytorów, koncerty będą odbywać się w zabytkowych kościołach: katolickim i ewangelickim w miejscowości Pokój.

Celem festiwalu jest zaprezentowanie twórczości wybitnego kompozytora okresu romantyzmu C. M. von Webera, który gościł na terenie Opolszczyzny (w Pokoju skomponował m.in. operę "Wolny Strzelec" - "Freischutz"), zachęcenie społeczeństwa do wysłuchania innych utworów równie wspaniałych kompozytorów, zachowywania i kultywowania tradycji kulturalnej oraz promocja zabytkowego parku w Pokoju.

Lokalizacja Festiwalu nie jest przypadkowa, bowiem w XIX wieku, Pokój był przodującym w regionie centrum życia kulturalno-artystycznego o wysokiej renomie. Mało znany dziś park, który lata swej świetności przeżywał w czasach, gdy ród Württembergów utrzymywał Pokój jako swoją rezydencję, należy do jednych z najwybitniejszych i najwcześniejszych kompozycji parkowych środkowoeuropejskich.

Festiwal jest wspaniałą okazją zwrócenia uwagi na park w Pokoju, który ze względu na walory przyrodnicze i historyczne stanowi ogromną, niedocenianą atrakcję Opolszczyzny, a przede wszystkim wielkie dziedzictwo kulturowe byłych i obecnych mieszkańców Pokoju.

W trakcie trzech dni koncertów festiwalowych w Pokoju ponownie zabrzmi żywa muzyka.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów: Jacek Woleński.

Powrót do poprzedniej strony »
Loading