Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Internetowa zbiórka dla Frania z Namysłowa

Franio Marcinkowski niedawno skończył roczek. Jego rodzice nie wiedzą jednak, czy będą mogli zapalić świeczki na kolejnym urodzinowym torcie. Namysłowianie toczą bowiem najtrudniejszą walkę - na śmierć i życie. Życie Frania, które wyceniono na 9 milionów złotych.

Narodziny Franka były dla jego rodziców spełnieniem marzeń. Wyczekany, silny chłopiec, którego uśmiech rozjaśniał każdy dzień.

Gdy Franek miał 3 miesiące jego mięśnie zaczęły słabnąć. Nie podnosił główki, nie ruszał rączką. Wstępne badania nie wykazały nic niepokojącego. Jednak po kilku tygodniach, wielu badaniach i konsultacjach u specjalistów przyszła diagnoza: rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Choroba odbiera możliwość ruchu, zabija odporność, wyłącza funkcje życiowe. W Polsce nie da się tego leczyć. Ratunkiem jest wyjazd do USA i leczenie terapią genową lekiem Zolgensma.

Dla rodziców 9 milionów złotych to kwota niewyobrażalnie duża. Pomóc muszą inni ludzie dobrej woli.

Frania Marcinkowskiego można wesprzeć między innymi przez wpłatę przez stronę SiePomaga.pl.

Na facebookowej grupie "Licytacje dla Franio Marcinkowski" można też kupić różne przedmioty oraz usługi i wesprzeć namysłowianina.franio.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów