Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Utwory ze Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej

Główną ideą Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystyczne jest promocja walorów historycznych, kulturowych i przyrodniczych obszaru LGD oraz Opolszczyzny. Na podstawie minionych Festiwali powstała płyta oraz śpiewnik pt. „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”, w których znajdują się autorskie utwory wykonane przez uczestników. Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej  to innowacyjny sposób na promocję naszego regionu, gdyż wszyscy wykonawcy zapoznają się z walorami znajdującymi się w ich otoczeniu, które następnie promują poprzez prezentowany utwór. Ten nietypowy  sposób sprawia, że na naszym obszarze pojawia się coraz większa liczba turystów odwiedzając m.in. Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego „Stobrawski Zielony Szlak”. Przyjezdni zachęceni piosenką starają się odnaleźć miejsca opisane i wyśpiewane przez autorów piosenek. Spędzanie więcej czasu i odkrywanie uroków Stobrawskich szlaków sprawia, iż przełamujemy hasło: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Zachęcamy Państwa do kliknięcia oraz odsłuchania niesamowitych utworów z Naszego Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej, jest to m.in. piosenka ,,Legenda o Kościele św. Anny w Czarnowąsach'' https://www.youtube.com/watch?v=p-I2oLbszrg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0oK1-fRYYgfKeFFdF7u6SqrnFUGnUNSybZFHO3O7OHncKgJTrsBpH_EVU oraz ,,Do nieba'' https://www.youtube.com/watch?v=Loox29g5pXI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3CXq53q_9Nb2qElj9NFTg9GuvgFPnLNYOZDsBPRavGw1DIKc75GfjeOwo

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów