Krótkie jednoprzęsłowe prezbiterium zamknięte trójbocznie, przy nim od pn. zakrystia. Szersza i wyższa nawa trójprzęsłowa, z dwiema trójbocznie zamkniętymi prostokątnymi kaplicami od pd. i pn. przy przęśle wsch. oraz kwadratową wieżą od zach. Ponad zakrystią empora dostępna zewnętrzną klatką schodową. Wnętrze nakryte sklepieniami kolebkowymi z lunetami, w zakrystii sklepienie kolebkowe, pod wieżą kolebkowo-krzyżowe, w kaplicy pn. kopulaste, w kaplicy pd. pozorna kopuła. Tęcza zamknięta półkoliście.
Kaplice otwarte do nawy półkolistymi arkadami w obramieniach profilowanych, ujętymi pilastrami dźwigającymi uproszczone belkowanie z tryglifami. Empora otwarta do prezbiterium arkadą zamkniętą półkoliście, w której drewniany balkon wysunięty półkoliście ku przodowi. Chór muzyczny 2. poł. w. XVIII, drewniany, nadwieszony, z parapetem wybrzuszonym w części środkowej. W wejściu do zakrystii drzwi żelazne okute, z ozdobną wykładką i nakładanym ornamentem roślinnym, barokowe. W wejściu od zach. drzwi klepkowe ze starym zamkiem. Na zewnątrz podziały ścian korpusu i wieży ramowe, na narożnikach kaplic pilastry.
Okna zamknięte półkoliście w obramieniach profilowanych. Wejście do wieży i do nawy od pd. w obramieniach kamiennych uszatych. Dachy siodłowe, nad kaplicami trójspadowe, kryte dachówką. Wieża nakryta ośmioboczną iglicą pobitą blachą. - Ołtarz główny neogotycki z wykorzystaniem fragmentów barokowych.
Kontakt:
Prezes Stowarzyszenia - Jadwiga Kulczycka
numer tel. 723 974 261
I Ty przeżyj niepowtarzalną przygodę na Stobrawskim Zielonym Szlaku!