Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Wielkie otwarcie zjeżdżalni wodnej "Anakonda" nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim

Szanowni Państwo już są widoczne efekty realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

W dniu 25.07.2020 r. nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim nastąpiło uroczyste otwarcie zjeżdżalni wodnej "Anakonda". 

Zjeżdżalnia wodna o długości ok. 37 m i wysokości ok. 4 m składającej się m.in. ze ślizgu, wanny hamowanej i spiralnych schodów prowadzących na podest startowy zjeżdżalni w ciągu całego dnia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 

Inne atrakcje dla osób, które w sobotę przyjechały nad Balaton to między innymi spotkanie z cyklu „Z kulturą w plenerze” przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Dzieci bawiły się podczas gier, animacji, konkursów i zajęć plastycznych.

Dla obecnych nad Balatonem zorganizowano też pokaz strażacki, pokaz ratownictwa wodnego i koncert zespołu bębnowego Batala Polska. Wszystko prowadzili wodzireje, a zabawie towarzyszyła muzyka puszczana z głośników. 

Cieszy nas fakt, że realizacja operacji odbyła się dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach naboru na realizację przedsięwzięcia Kreowanie usług i atrakcji turystycznych ogłoszonego w Stowarzyszeniu LGD Stobrawski Zielony Szlak w zeszłym roku. Widoczne wskaśniki rezultatu Lokalnej Strategii Rozwoju LGD w terenie w przełożeniu na projekty to efekt wspólnej pracy LGD oraz beneficjentów.

 

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów