Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - gmina Dobrzeń Wielki.

W gminie Dobrzeń Wielki jest wiele pięknych miejsc wartych obejrzenia. Dzisiaj chcielibyśmy Państwa zaprosić do odpoczynku w parku w Dobrzeniu Wielkim, gdzie właśnie uruchomiona została po zimowej przerwie fontanna, a różnorodna, mieniąca się paletą kolorów roślinność zachwyca swym urokiem.

W dobrzeńskim parku można również spędzić czas aktywnie na siłowni zewnętrznej oraz urządzeniach do street workoutu, a najmniejsi mieszkańcy zapewne nie będą się nudzić na oferującym całą masę atrakcji placu zabaw.

W gorące dni serdecznie zapraszamy również wszystkich mieszkańców obszaru LGD i nie tylko, do skorzystania z nowo powstałej zjeżdżalni wodnej "Anakonda" nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim.
Balaton dzięki otaczającym go drzewom i czystej wodzie jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców. Na brzegu znajduje się piaszczysta plaża, plac zabaw, boisko do plażowej siatkówki oraz od niedawna zjeżdżalnia wodna. Zjeżdżalnia wodna ma ok. 37 m długości oraz ok. 4 m wysokości, składa się m.in. ze ślizgu, wanny hamowanej i spiralnych schodów prowadzących na podest startowy zjeżdżalni. Po jeziorze można pływać pontonami i kajakami, latem nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy.

Poznaj ciekawe miejsca na Stobrawskim Zielonym Szlaku!

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów