Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” – Spływy kajakowy na Budkowiczance w Zagwiżdziu

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze spływów kajakowych po Budkowiczance.

Wypożyczalnia jest czynna 7 dni w tygodniu i znajduje się w odległości 5 metrów od rzeki Budkowiczanki co zapewnia możliwość wybrania dowolnej trasy spływu o dowolnej porze.

Można pływać także po Stobrawie, Strudze Kluczborskiej, Małej Panwi, Odrze, Bogacicy, Bryniczance i Jemielnicy.

Dostępne są kajaki tzw. trójki, dwójki, jedynki i jedynki dla dzieci. Są to kajaki turystyczne, płaskodenne zapewniające bardzo wysokie bezpieczeństwo uczestnikom spływu, chroniąc przed tzw. „wywrotkami” oraz pozwalające pływać przy niskim stanie wody bez konieczności wychodzenia z kajaka celem tzw. „przepychania”.

Po każdym  spływie można zorganizować na terenie wypożyczalni nad brzegiem Budkowiczanki lub na końcu spływu w Murowie lub zabytkach w Zagwiździu grilla lub ognisko połączone z zwiedzaniem Sali Regionalnej w Zagwiździu lub udziałem w grze terenowej „Poznaj zabytki Zagwiździa”.

Dla przyjezdnych z „daleka” istnieje możliwość przenocowania w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych. Ponadto można skorzystać z pakietu Zagwiździańskich  atrakcji np.: pokaz musztry i umundurowania armii Pruskiej z okresu wojny siedmioletniej, pokaz odlewniczy technologi stosowany w tutejszej Hucie Żelaza, wycieczka bryczką po lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, gra terenowa „Poznaj zabytki Zagwiździa”, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z czakramem II stopnia i Hutą Żelaza, nauką wędkarstwa, pokazem  i degustacją miodu z pasieki lub wycieczką rowerową szlakiem historyczno – przyrodniczym.

Filmik ze spływu: https://www.youtube.com/watch?v=5QiujDV67ns&feature=youtu.be

 

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów