Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Quest "W poszukiwaniu smoka na Namysłowskiej Ziemi"

Gdzie to jest?
Wyprawa rowerowa ma początek przy muralu w centrum Namysłowa, na ulicy 3 Maja, w pobliżu Browaru Namysłów. Jeśli przyjechałeś samochodem, to auto można zostawić w kilku miejscach np. na parkingu w Rynku, przy ulicy Dworcowej lub na ulicy Parkowej - przy samej rzece Widawie.
 
Tematyka
Quest prowadzi po miejscowościach ziemi namysłowskiej, przedstawiając legendę związaną ze Smogorzowem oraz z powstaniem Namysłowa i okolicznych wsi. Na trasie wyprawy zwiedzisz ciekawe miejsca i zabytki ukazujące historię tego regionu.
 
Jak szukać skarbu?
Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i staranne wykonywanie zadań na trasie gry. Zebrane cyfry niezbędne będą do znalezienia pojemnika finałowego i dostania się do jego środka. Pamiętaj, by uważnie poruszać się po drodze publicznej i nie czytać karty questu podczas jazdy.
 
ZAMIEŃ PIECZĘCIE NA ODZNAKI:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie www.Questy.org.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jeśli ukończyłeś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Do zodbycia na quetsowych szlakach jest aż 7 różnych odznak. Powodzenia!
 
Długość trasy: 28 km
Czas przejazdu: ok. 4 godz.
 
Opiekun questu: Jerzy Wierzchowski, Stowarzyszenie Nasz Smogorzów, tel. 513 556 179
 
Opiekun questów w Gminie Namysłów: Namysłowski Ośrodek Kultury, www.nasznok.pl

1.jpeg

2.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów