Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

„mDom” – czyli matematyka w domu

„mDom” – część I

mBank_logo_fundacja_RGB.jpeg

W słoneczną jesienną sobotę 9 października odbyły się pierwsze zajęcia realizowane w ramach projektu „mDom” – czyli matematyka w domu, dofinansowanego z programu mPotęga.

Uczniowie i część rodziców klasy 5 PSP w Starych Siołkowicach aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu blisko lasu w Nowych Siołkowicach. Pan Jerzy Bednarz oraz Pan Krzysztof Pogrzeba, pracownicy Nadleśnictwa Kup, pokazali uczniom, jak poprawnie sadzić drzewka, przekazali wiele cennych wskazówek. Uczniowie z pomocą pracowników Lasów Państwowych oraz rodziców wykonali to zadanie na ocenę celującą. Posadzili prawie 250 sadzonek buka i sosny. Pan komendant Jerzy Bednarz przeprowadził bardzo ważną pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa w lesie, przypomniał także zasady jak zachowywać się w lesie. Zdradził też kilka ciekawostek o roślinach i zwierzętach w lesie. Dzieci słuchały go z dużym zaciekawieniem i zadawały mnóstwo pytań. W tym dniu nie mogło zabraknąć oczywiście matematyki. Pan leśniczy Krzysztof poprowadził zajęcia, na których pokazał, że matematykę można spotkać też w lesie. Uczniowie mierzyli kłody drewna, obwód drzewa oraz kubaturę stosu drewna. Jako nagrodę za posadzenie tak wielu drzewek uczniowie dostali fikcyjne pieniądze, które będą im potrzebne w drugiej części matematycznego projektu. Każdy z uczestników dostał również sadzonkę do domu. Na zajęciach rodzicom przypomniały się młodzieńcze lata, gdy oni sami, jako uczniowie, sadzili las. Termin naszego spotkania dopasował się z Dniem Drzewa, który obchodzimy 10 października. Dzień Drzewa, to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej.

Pani Sabina Pogrzeba, koordynator projektu kieruje w stronę uczniów klasy 5, ich rodziców oraz pracowników Nadleśnictwa Kup ogromne podziękowania za pomoc w realizacji projektu.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”.

 

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów