Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Wykreuj grę. Baw się i ucz z naszą historią

Wykreuj grę. Baw się i ucz z naszą historią

Zachęcamy do udziału w konkursie  „Wykreuj grę. Baw się i ucz z naszą historią”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z w wieku od 6 – do 18 lat z terenu województwa opolskiego i polega na autorskim opracowaniu i wykonaniu gry np. o charakterze towarzyskim, edukacyjnym, rodzinnym, w dowolnej formie i technice, której tematyką główną lub poboczną będzie tematyka dziedzictwa historycznego powiązanego z gminą Popielów i województwem opolskim lub szerszym krajowym i europejskim. Gry można wykonywać z pomocą rodziców, opiekunów lub nauczycieli.

Gra powinna zawierać nawiązanie do dorobku historycznego architekta Karla Friedricha Schinkla, w tym dorobku architekta na terenie województwa opolskiego.

Przykładowe formy możliwych do zaprojektowania gier:

  • gra planszowa,
  • gra karciana,
  • gra logiczna,
  • gra kościana,
  • łamigłówki, itp.

Na uczestników czekają bardzo atrakcyjne nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 lat i 10-18 lat.

Czas na złożenie gier:  do 30 listopada 2021 r. (do godz. 15.30)

Celem przeprowadzenia konkursu jest promocja dziedzictwa historycznego gminy Popielów, województwa opolskiego, Polski i Europy w ramach projektu współfinansowanego ze środków  RPO WO 2014-2020 „Zachowanie dziedzictwa kulturowego architekta Karla Friedricha Schinkla w gminie Popielów - renowacja zabytkowego kościoła w Kurzniach i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolskim.

PDFkarta_zgloszenie.pdf (1,27MB)

PDFkonkurs_regulamin_plast_cze2020.pdf (1,21MB)

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów