Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Dla LEADERA zawsze świeci słońce

Goście, goście, goście na Stobrawskim Zielonym Szlaku..

Na wesoło ale również bardzo merytorycznie odbyło się spotkanie w Biurze naszego Stowarzyszenia, w którym uczestniczyli Pan Marszałek Antoni Konopka, Dyrektor Departamentu PROW Tomasz Karaczyn, Zastępca Dyrektora Departamentu Pani Joanna Harus oraz wójtowie naszego obszaru: Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa, Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak, Wójt Gminy Popielów Sybilla Stelmach, Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, Wójt Gminy Murów Michał Golenia oraz Sekretarz Gminy Świerczów Pani Iwona Wilczyńska wraz z pracownikiem Panią Justyną Krasoń oraz pracownik UMWO Tomasz Krystosek. Nasze LGD reprezentowali Członek Zarządu Norbert Słabik, Pełnomocnik Zarządu Mieczysław Niedźwiedź oraz pracownicy biura - Katarzyna Kubizna i Natalia Kubowicz.

Podczas spotkania Pan Marszałek oraz Pani Joanna Harus przekazali na ręce Pani Prezes Jadwigi Kulczyckiej kosz lokalnych opolskich wspaniałości, który służył jako podziękowanie za dotychczasową współpracę przez 15 lat działalności naszego Stowarzyszenia. 

Nasz piękny stół został przygotowany specjalnie na przyjazd naszych gości, na którym nie zabrakło innowacyjnego sushi przygotowanego przez naszego Beneficjenta Damiana Zając. Innowacyjne bo na bazie grzybów, które są zbierane w Stobrawskich Borach. Tego smaku nikt na pewno nie zapomni - polecamy. :)

Należy również wspomnieć o wyjątkowym kąciku "Zdrowie pod naszymi stopami", który był przygotowany na okazję przybycia naszych gości przez KGW Dobrzenianki. W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować przedstawicielom Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzeniu Wielkim.

Na spotkaniu nie zabrakło również informacji nt. nowego okresu programowania i propozycji wspólnego projektu "Zielono Nam". Z przekazanych informacji wielkimi krokami zbliża się nowy okres programowania, a w ślad z nim nowe możliwości na pozyskania środków na Państwa pomysły.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak dziękujemy za obecność, merytoryczną dyskusję oraz pamiętajmy, że dla LEADERA zawsze świeci słońce.

 

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów