Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Łowisko i Smażalnia ryb "Ostrówek"

 Łowisko wędkarskie i restauracja w Chróścicach

Łowisko i smażalnia ryb ‘’Ostrówek’’ to miejsce znajdujące się w Chróścicach kilkanaście km od Opola gdzie w ciszy i spokoju mogą Państwo rozkoszować się urokami przyrody. Dla wędkarzy zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero, rozpoczynają swoją przygodę z wędkarstwem dostępne jest 12 stanowisk, z których można łowić ryby tj. karpie, amury, szczupaki, karasie, okonie, liny i wiele innych z gatunków słodkowodnych. Łowisko jest regularnie dorybiane, a ryby karmione są tylko i wyłącznie pszenicą co sprawia, że są wyjątkowe w smaku. Jednak, że w dzisiejszych czasach wędkarze, łowią ryby dla przyjemności, a nie jak to dotąd bywało dla zaopatrzenia lodówek i zamrażalek. Dlatego też wprowadza się na takich łowiskach obowiązek zabierania ze sobą maty do odhaczania okazów, podbieraka oraz środka do dezynfekcji ran po haczyku. Takie działania zapobiegają przed upadkiem ryby na ziemię, minimalizują otarcia i stanowczo zwiększają żywotność ryby po jej wypuszczeniu z powrotem do wody. Z akwenu może każdy korzystać po opłaceniu zezwolenia u gospodarza łowiska. Kwota zebrana przeznaczana jest na opiekę weterynaryjną, karmę oraz zarybienie. Nie trzeba mieć karty wędkarskiej na łowisku komercyjnym, ale trzeba mieć podstawową wiedzę o wędkarstwie. Oczywiste jest to, że pod żadnym pozorem nie można trzymać ryb za skrzela, kłaść na trawie czy kamieniach. Cisza, spokój i cierpliwość jest kluczem do sukcesu i szansą na złapanie "taaakiej ryyyby". Łowisko powstało z myślą o tych, którzy chcieliby zacząć swoją wędkarską przygodę, a nie są jeszcze zrzeszeni w PZW.

Po wyczerpującej efektywnej zasiadce można sobie zamówić coś do jedzenia. Smażalnia w swoim zakresie serwuje przede wszystkim ryby pieczone, smażone i grillowane. Ponadto w Menu można znaleźć szeroką gamę dań barowych, jak i sałatek. Na deser polecamy gofry i puchary lodowe. Dla ochłody znajdą Państwo wiele napojów gazowanych, jak i niegazowanych, piw, tych bezalkoholowych, jak i wyskokowych.

Na terenie łowiska znajduje się plac zabaw dla milusińskich, altana grillowa, w której można rozpalić grilla czy ognisko ze znajomymi i wspólnie biesiadować.

Ponadto w smażalni można zorganizować wszelakiego rodzaju przyjęcia okolicznościowe tj. chrzciny, urodziny, komunie itd.

Na ‘’Ostrówku’’ każdy znajdzie coś dla siebie. Przez Ostrówek pomiędzy Chróścicami a Dobrzeniem Wielkim prowadzi ścieżka rowerowa, którą można dotrzeć przez śluzę do nowego parku w Niewodnikach i malowniczych terenów zielonych. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia i spędzenia miłego czasu na łonie natury z rodzinami.

źródło: https://www.facebook.com/%C5%81owisko-i-Sma%C5%BCalnia-Ryb-Ostr%C3%B3wek-178620549451035/

  2022-04-08 ostrówek.jpeg                   2021-12-04 ostrówek2.jpeg         

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów