Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Projekt współpracy

 • DSC03954-Edit.jpeg

  Warsztaty kosmetyczne za nami!

  1 lutego 2023 r. w Biurze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak odbyły się warsztaty kosmetyczne. Zostały one przeprowadzone przez Pasiekę Smakulskich. Na warsztatach uczestnicy wykonali trzy rodzaje kosmetyków z miodu: balsam do ust, lawendowy tonik do twarzy oraz maseczkę do twarzy. Ponadto uczestnicy wykonali ekologiczne produkty do czyszczenia takie jak: mleczko czyszczące, proszek do prania i płyn do płukania. Warsztaty służyły zwiększeniu wiedzy i umiejętności związanych z przygotowaniem wyrobów ekologicznych – produkcji kosmetyków z miodu. Realizacja przyczyniła się do promocji ekologii wśród mieszkańców obszarów partnerskich LGD.

  02 Lutego 2023
 • DSC03779-2.jpeg

  Cykl spotkań tematycznych - drugie spotkanie owocowe za nami!

  W dniu 28.01.2023 r.  odbyło się spotkanie owocowe - Siła natury w zapomnianych owocach. Spotkanie zorganizowane przez LGD Stobrawski Zielony Szlak poprowadził p. Józef Rogalski - właściciel Oazy Bioróżnorodności Stobrawy w Świerczowie. 

  Spotkanie odbyło się na łonie natury, a ogrzewał uczestników piec chlebowy oraz przepyszny kociołek. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość
  spróbowania przeróżnych jabłek, gruszek oraz przetworów z owoców tj. soków, dżemów, musów, nalewek i win. Odbyła się również prezentacja, podczas której uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat zapomnianych owoców takich jak aronia, dzika róża, pigwowiec. Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek. 

   

  30 Stycznia 2023
 • DSC03710-2.jpeg

  Cykl spotkań tematycznych - spotkanie pszczelarskie za nami!

  W dniu 27.01.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy odbyło się spotkanie pszczelarskie pn.„Stobrawski Cud Miód”, które poprowadziła firma Janczar. Jakie są rodzaje miodu, jak wygląda praca pszczelarza w ciągu roku, jak powstaje miód, jak wygląda proces pozyskiwania miodu to pytania, na które odpowiedzi zaprezentowane zostały podczas spotkania by maksymalnie przybliżyć uczestnikom temat przewodni. Ponadto została wykonana ekspozycja produktów pochodzenia pszczelego m.in. różne rodzaje miodu, pyłek pszczeli, pierzga, propolis, mleczko pszczele. Na tak „słodkim” spotkaniu nie mogło zabraknąć degustacji, a zainteresowani uczestnicy mogli również kupić interesujący ich produkt.

  30 Stycznia 2023
 • DSC03524-Edit.jpeg

  Cykl spotkań tematycznych - spotkanie o tematyce mitów, legend, podań i opowiadań za nami!

  W dniu 26.01.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie. odbyło się spotkanie o tematyce mitów, legend, podań i opowiadań. 

  Uczestnikom spotkania mity, legendy i podania i opowiadania, które związane są z obszarem Lokalnej Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w historycznym stroju zaprezentował dr Włodzimierz Ranoszek. To właśnie wokół tych legend powstały szlaki pieszo-rowerowe, które zostały wytyczone i oznakowane w ramach realizowanego projektu współpracy. Oprócz prezentacji dr Ranoszek umilił czas uczestnikom wykonując kilka autorskich ballad na lirze korbowej. Ponadto zachęcał wszystkich do aktywnego wypoczynku na Stobrawskich Zielonych Szlakach.. 

  Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne spotkania. 

  27 Stycznia 2023
 • Obraz2.jpeg

  Cykl spotkań tematycznych - spotkanie serowe za nami!

  W dniu 23.01.2023 r.  odbyło się spotkanie serowe - właściwości sera i metody produkcji. Spotkanie zorganizowane przez LGD Stobrawski Zielony Szlak poprowadzili  Państwo Małgorzata i Roman Famuła z Gospodarstwa Rolnego Kozi Dar - małżeństwo z ogromną pasją, którzy zachwycili wszystkich uczestników.

  Na spotkaniu uczestnicy mieli możliwość skosztować wielu rodzajów serów oraz innych pyszności m.in naturalny jogurt z koziego mleka. Odbyła się również prezentacja, podczas której uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat serów. Opowiedzieli m.in o rodzajach serów, technikach i metodach wykonywania serów, wykorzystywanych narzędziach, procesach powstawania różnych rodzajów sera oraz inne ciekawostki.

  Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek. 

  Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie, które będzie już w czwartek. 

  24 Stycznia 2023
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów