Logo WCAG
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 797
W tym miesiącu: 35592
Wszystkich odwiedzin: 6759824
Kalendarz wydarzeń
Kliknij datę
Zapisz się do newslettera

Data publikacji: 15-09-2014 14:28 Opublikował: 

Tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Opolskiego 2014 dla pakietu "Odpocznij na Stobrawskim Zielonym Szlaku"!

Od 2010 roku Polska Organizacja Turystyczna realizuje projekt „Promujmy Polskę Razem”, który dedykowany jest promocji turystycznej Polski w kraju i za granicą. Dnia  12 września 2014 r. w Hotelu Szara Willa w Opolu, na konferencji podsumowującej kampanię, odbyła się prezentacja działań przeprowadzonych w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem” i ich efektów, a także panel poświęcony Polskiemu Systemowi Informacji Turystycznej. Ponadto w trakcie powyższego wydarzenia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2014.

Głównym celem konkursu było wyłonienie oraz popularyzacja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turystom produktów turystycznych. Stanowił on integralną część ogólnopolskiej akcji przyznawania Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej w kategorii najlepszego produktu turystycznego.

 

"Promujmy Polskę Razem" to kilkuletnie przedsięwzięcie promocji naszego kraju realizowane przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Od 2010 roku za około 200 milionów złotych zrealizowano szereg zadań mających na celu ujednolicenie oferty turystycznej wszystkich regionów w Polsce. Spójną ofertę kierowano zarówno do turystów krajowych jak i za granicą. POT promował Polskę zarówno w Europie jak i na świecie. W prezentowanej ofercie nie zabrakło też Opolszczyzny.

- Województwo opolskie było jednym z naszych aktywniejszych partnerów w działaniu. Dobra praca Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej szybko pozwoliła na przygotowanie spójnej oferty dla tego regionu. W ramach kampanii „Bajkowy urlop w Polsce” postawiono na Zamek Moszna i turystykę kulturalną oraz rowerową – wyjaśnia Bartłomiej Walas Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, który przyjechał w piątek do Opola aby podsumować projekt. - Warto podkreślić, że dla regionu udział w projekcie wiązał się tylko z wkładem organizacyjnym. Pieniądze pochodziły z funduszów unijnych oraz środków własnych POT – podkreśla Walas.

Warto podkreślić, że część z certyfikowanych produktów będzie rywalizować także o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej (nagrodą dla zwycięzcy jest 100 tys. zł na promocję )Będą to: Stobrawski Zielony Szlak, Muzeum Gazownictwa w Paczkowie oraz Wieża Piastowska w Opolu.

 

Powrót do poprzedniej strony »
Loading