Logo WCAG
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 353
W tym miesiącu: 19410
Wszystkich odwiedzin: 6718523
Kalendarz wydarzeń
Kliknij datę
Zapisz się do newslettera

Data publikacji: 15-04-2015 10:35 Opublikował: 

WYJAZD UCZESTNIKÓW I UCZESTNICZEK DO OPOLA

Gimnazjaliści spotkali się ze studentami – wolontariuszami, pracującymi metodą doktora Clowna, czyli realizujący metodę wspierania leczenia pacjentów… śmiechem. Młodzi ludzie opowiadali o tym, że działania wolontariackie stały się dla nich nie tylko pasją, ale wręcz metodą na życie, sposobem zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych, początkiem budowania własnej kariery zawodowej. Przy okazji studenci zabawiali naszych uczniów prezentacją swoich imponujących umiejętności – żonglowaniem, łykaniem ognia, czarami… Ba! Nieomal udało im się nawet wspólnie usmażyć „jajecznicę”, czemu towarzyszyły wybuchy śmiechu.
Mniej zabawnym, ale na pewno cenniejszym doświadczeniem z tego pobytu, okazało się spotkanie z podopiecznymi świetlicy terapeutycznej – osobami dorosłymi, dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnością umysłową. Uczniowie gimnazjum zetknęli się tą częścią życia, którą zwykle pomija się wstydliwym milczeniem. To pozwoliło im jeszcze bardziej docenić ważność działań w wolontariacie.
Druga część wycieczki przebiegła w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu, gdzie uczniowie dowiedzieli się jakie normy prawne regulują działalność wolontariuszy, jakie są ich prawa, obowiązki i w jaki sposób wykorzystać doświadczenie wolontariackie w budowaniu własnej kariery zawodowej.

Relację z wyjazdu zdała Pani Bożena Leśnik – doradca zawodowy w Publicznym Gimnazjum w Pokoju

Powrót do poprzedniej strony »
Loading