Logo WCAG
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 48
W tym miesiącu: 39792
Wszystkich odwiedzin: 6764024
Kalendarz wydarzeń
Kliknij datę
Zapisz się do newslettera

Data publikacji: 10-06-2011 09:02 Opublikował: 

Szlakiem Rud Żelaza

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica organizuje 19 czerwca kolejną - II imprezę turystyczno-rekreacyjną pod hasłem Szlakiem Rud Żelaza. Impreza nawiązuje do XIX wiecznej tradycji wydobywania, przetapiania i transportowania darniowej rudy do pobliskich hut – szczególnie huty w Zagwiździu. Z tamtych czasów zachowała się do dziś „Rudzka Aleja”, którą ówcześni mieszkańcy Brynicy surowiec transportowali, a która od zeszłego roku stała się lokalnym szlakiem turystycznym, łączącym obie miejscowości.

Jest nam miło poinformować, że Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica organizuje 19 czerwca kolejną - II imprezę turystyczno-rekreacyjną pod hasłem Szlakiem Rud Żelaza. Impreza nawiązuje do XIX wiecznej tradycji wydobywania, przetapiania i transportowania darniowej rudy do pobliskich hut – szczególnie huty w Zagwiździu. Z tamtych czasów zachowała się do dziś „Rudzka Aleja”, którą ówcześni mieszkańcy Brynicy surowiec transportowali, a która od zeszłego roku stała się lokalnym szlakiem turystycznym, łączącym obie miejscowości.

Organizowana w ramach Odnowy Wsi impreza ma na celu promocję wszelkich walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych. Najważniejszym przesłaniem jest jednak tworzenie mieszkańcom gminy kolejnej oferty społeczno-kulturalnej, dzięki której zarówno mieszkańcy gminy, ale także goście będą mieli okazję do spotkania, wypoczynku i wzbogacania swojej wiedzy na temat naszej gminy, a w szerzej rozumianym kontekście całego Górnośląskiego Regionu.

Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest promocja zdrowego stylu życia, angażowanie w organizację przedsięwzięcia dzieci i młodzież szkolną oraz tworzenie warunków do dalszego rozwoju turystyki.

Impreza organizowana będzie na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego AGRORELAKS. Początek godzina 14:00.

Zapisy strona www:brynica.opole.pl

Z poważaniem

Krystian Czech – prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica

 

Powrót do poprzedniej strony »
Loading