• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • Zajawka - X Stobrawski Festiwal.jpeg

  X Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pn. "Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku" - już wkrótce!

  Już 12 października 2019 roku (tj. sobota) w Namysłowskim Ośrodku Kultury w Namysłowie odbędzie się Jubileuszowy X Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pn. "Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku". 

  Zachęcamy zatem do zapoznania się z płytą oraz śpiewnikiem dostępnym na stronie www.stobrawskiszlak.pl, gdzie znajdują się autorskie piosenki promujące obszar LGD jak również galerie zdjęć z poprzednich festiwali!


  Więcej szczegółów, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy już wkrótce na stronie: http://stobrawskiszlak.pl/775/stobrawski-festiwal-piosenki-turystycznej.html

  Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zaprasza.

  23 Lipca 2019
 • Protokół z posiedzenia Rady Programowej z dnia 28.06.2019 r. oraz listy rankingowe

  W dniu 28.06.2019 r. w Urzędzie Gminy Pokój odbyło się Posiedzenie Rady Programowej w sprawie oceny i wyboru operacji złożonych w ramach naorów nr 17/2019, 18/2019, 19/2019, 20/2019, 21/2019, 22/2019, 23/2019, ogłoszone w dniu 07.05.2019 r.

   

  22 Lipca 2019
 • creperie2.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Naleśnikarnia Creperie Namysłów

  Naleśnikarnia Creperie mieści się w centrum opolskiego Namysłowa. Oryginalna oferta gastronomiczna wpływa na dużą popularność lokalu wśród mieszkańców miasta, oraz przyjezdnych gości. Naleśnikarnia Creperie oferuje przede wszystkim francuskie naleśniki w wielu rodzajach. Oferta jest na tyle szeroka, aby każdy znalazł smak specjalnie dla siebie, także wegetarianie. Naleśniki wykonywane są przez doświadczonych kucharzy, dobrze znających tajniki tradycyjnego francuskiego ciasta, oraz farszu. Do każdego zamówienia można zamówić napój orzeźwiający, lub gorący. Naleśnikarnia Creperie to klasyczny niewielki lokal ze skromną dekoracją wnętrza. Goście mają do dyspozycji kameralne stoły idealne zarówno na rodzinny obiad, jak i spotkanie w gronie przyjaciół. Naleśnikarnia Creperie czynna jest do późnego popołudnia.

  Informacje szczegółowe

  • Dni otwarcia: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
  • Godziny otwarcia: Pon - Pt 11:00 - 19:00 Sob 11:00 - 15:00
  • Cena dania głównego: do 20 zł
  • Przykładowe menu: Naleśnik z owocami, Naleśnik z serem.
  • Dostępne alkohole: Brak
  • Możliwość zaparkowania samochodu w okolicy: Tak

   

   

  22 Lipca 2019
 • daibli kamień.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury" - "Diabli kamień" we Włochach jako pomnik przyrody

  Przy dzisiejszej drodze z Wierzbicy Dolnej do Włoch, gdzieś na skraju lasu leży potężny - jak na te okolice - głaz narzutowy, który jest pamiątką po ostatnim zlodowaceniu. Dlatego ma już za sobą niejedno pokolenie, które wiązało z tym kamieniem pewne legendy, wierzenia, a nawet w latach 80. XX w. jego istnienie łączono z występowaniem UFO jako jednym z punktów nawigacyjnych. 

  Jednak najciekawsza legenda związana jest z diabłem, któremu to Pan Bóg obiecał, że z co setnym zbudowanym przez chrześcijan kościołem może sobie zrobić, co tylko zechce. I tak też się stało, że setną świątynią, jaka została zbudowana w tym rejonie, był kościół w pobliskiej miejscowości Włochy. Toteż diabeł postanowił, że znaleziony przez siebie kamień w okolicy wzniesie bardzo wysoko i z impetem rzuci w kierunku budowanej świątyni. Pan Bóg, nie chcąc tracić swojej nowej świątyni, postawił diabłu warunek, że może to zrobić tylko przed świtem, kiedy pierwszy kur zapieje. Diabłu oczywiście udało się cisnąć ogromnym kamieniem, jednakże Pan Bóg wysłał wcześniej swoich Aniołów, którzy pochwycili głaz przed upadkiem na kościół i przenieśli jeszcze w locie w inne bezpieczne miejsce, w którym możemy go podziwiać do dziś, a delikatne zgłębienie, jakie widnieje na kamieniu, uważa się za odcisk łapy diabła.

  Tyle mówi legenda, kościoły stoją do dziś, a wilgotne i bagniste miejsce, w którym znajduje się kamień, jest obecnie pomnikiem przyrody, zaś z legendarnym szatanem może się wiązać jako diabelne siedlisko komarów. Punkt, w którym mieści się kamień, na starych oraz dzisiejszych mapach nazywa się "Świętą Górką" - świętą dlatego, że poganie traktowali tą lokalizację jako miejsce swoich rytualnych obrzędów składania ofiar... nie tylko zwierzęcych.

  daibli kamień.jpeg

  18 Lipca 2019
 • LGD_001.jpeg

  Filmy zespołów Latika oraz Papa Bafi z piosenkami wykonanymi na IX Stobrawskim Festiwalu Piosenki Turystycznej

  Zespół Latika oraz Papa Bafi z gminy Bierawy- cudowna relacja - dziękujemy za waszą obecność i wspaniałe występy.

  ,,Stobrawska Ziemio,, to utwór, który zdobył Grand Prix Festiwalu podczas IX Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w 2018 roku. 

  Kolejny Jubileuszowy X Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pn. "Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku" jak co roku w październiku. 

  Już wkrótce szczegóły festiwalu. 

  Zapraszamy.

   

  17 Lipca 2019
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów