• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • zorza-6.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak"- Kręgielnia Zorza w Namysłowie

  Klub ZORZA położony jest w Centrum Namysłowa. Dysponujemy 6 certyfikowanymi torami Brunswick, 3 stołami bilardowymi oraz innymi rozrywkami. Do dyspozycji wszystkich klientów jest obszerny bar oraz ogródek na zewnątrz. Lokal jest w pełni wentylowany. Istniejemy na rynku od 2010. Kręgielnia Zorza jest nieodłączną częścią Centrum Rozrywki Zorza, który jest jedynym takim kompleksem w Namysłowie zaspokajającym potrzeby społeczno-towarzyskie. Nasza kręgielnia posiada,automaty do Darta, piłkarzyki oraz inne automaty zręcznościowe!

  Organizujemy imprezy okolicznościowe:

  • Imprezy integracyjne
  • Turnieje i Ligi firmowe
  • Spotkanie biznesowe
  • Inne imprezy firmowe
  • Imprezy urodzinowe / imieninowe
  • Spotkania klasowe
  • Organizowanie Komunii, Chrzcin

  Źródło:http://bowling.centrumzorza.pl/oferta/

  zorza-6.jpeg

  zorza-8.jpeg

  namyslowskie centrum sportu i rozrywki zorza_fot1.jpeg

   

  12 Grudnia 2018
 • kościół w Chróścicach.jpeg

  Z cyklu” Szlakiem historii, przyrody i kultury” – Kościół Św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach

  Parafia została erygowana 19 lutego 1884 roku, poprzez wyłączenie jej z parafii św. Michała w Starych Siołkowicach. Duży wkład w powstanie parafii miał pochodzący z Chróścic ksiądz Andrzej Krecik - proboszcz parafii siołkowickiej. Pierwszym proboszczem został ks. Fryderyk Lipiński. Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 1936-1937. Konsekracji świątyni dokonał w dniu 10 października 1937 roku, kardynał A. Bertram.

  Św. Jadwiga  Urodziła się i wychowywała w zamku Andechs w Bawarii. Miała czterech braci i trzy siostry. Dokładna data urodzin Jadwigi – córki Agnes z Groitsch i Bertholda, margrabiego Baden i księcia Meranii, dzielnego uczestnika wypraw krzyżowych cesarza Fryderyka Barbarossy nie jest znana, wiadomo jedynie iż urodziła się na zamku w Andechs w Bawarii, pomiędzy jeziorami Starnberg i Ammer. Urodziła się najprawdopodobniej pomiędzy rokiem 1174 i 1178.

  Źródło:

  http://www.solectwochroscice.pl/parafia.html

  chroscice-kosciol-3.jpeg

  11 Grudnia 2018
 • zalew w Michalicach.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Zalew Michalice

  Zalew Michalice to sztucznie utworzony zbiornik retencyjny,usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią – Józefkowem.

  Zbiornik leży półtora kilometra na północ od Namysłowa na rzece Widawie. Długość zbiornika to 3 kilometry licząc od ujścia rzeki w pobliżu Kowalowic, aż do tamy. Powierzchnia lustra wody wynosi 93ha przy stanie najniższym, a przy stanie najwyższym woda obejmuje 95.6 ha. W   najszerszym miejscu (północno-wschodnia część jeziora) ma ok. 300m., głębokość natomiast:   najmniejsza - 1.5 m., największa - 3 m. Gnieżdżą się tam też czajki oraz brodziec krwawodzioby. Można tu zaobserwować sporo mniej lub bardziej ciekawych gatunków, które nigdy wcześniej,  tzn. przed powstaniem tego miejsca, nie były tu notowane.

  Po raz pierwszy zbiornik został napełniony pod koniec stycznia 2001 roku. Mniej więcej w najszerszym jego miejscu,  usytuowane są dwie wyspy liczące po kilkadziesiąt metrów kwadratowych każda. Obecnie, są  one głównie miejscem odpoczynku kaczek  w trakcie ich wiosennego i jesiennego przelotu.

  Wokół zbiornika powstają gospodarstwa agroturystyczne oferujące nie tylko noclegi, ale również wypożyczanie sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Szczególnie dobre warunki sprzyjają uprawianiu windsurfing. Wędkarze, którzy zaopiekowali się zbiornikiem, systematycznie zarybiają akwen. Wokół lustra wody można więc często spotkać miłośników wędkowania, bo różnorodność gatunków ryb skłania, by również w ten sposób spędzać czas wolny w tym miejscu.

  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zalew_Michalicki

  http://www.namyslow.pl/287/234/zbiornik-w-michalicach.html

   

   

  10 Grudnia 2018
 • karłowice.jpeg

  Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury"- Zamek w Karłowicach

  Zbudowany jako gotycki pod koniec 1 poł. XIV w. z inicjatywy rycerskiej rodziny Tschammerów. Z tego okresu zachowane znaczne partie murów obwodowych, fragmenty bramy oraz cylindryczna wieża. W roku 1565 zamek kupili książęta brzescy, którzy przebudowali go na renesansową, wiejską rezydencję. Z początkiem XVII w. rozbudowano bramę oraz  wzniesiono drugi budynek mieszkalny od strony wsch., naprzeciw gotyckiego budynku zach. Ten ostatni rozebrano ok. roku 1700 i w jego miejscu wzniesiono kaplicę. Kolejny budynek zamkowy wzniesiono przy wsch. kurtynie w 4 ćw. XIX w. Prawdopodobnie również w tym samym czasie podwyższono wieżę.
  Zamek zlokalizowany w pn.-wsch. części wsi, po pn. stronie ul. Młyńskiej. Do niedawna dostępny przez most przerzucony nad młynówką (obecnie most zawalony.) Usytuowany na sztucznie usypanym tarasie ziemnym, otoczonym  zachowanym zarysem fosy. Wokół rozległy park krajobrazowy.
  Murowany z cegły, obustronnie  otynkowany (z wyjątkiem wieży). Licznie zachowane dekoracyjne wątki gotyckie. W większości poszyty dachówką karpiówką, jedynie budynek dziewiętnastowieczny poszyty papą.
  Założenie o planie regularnym, zbliżonym do kwadratu, z zabudowa skupioną wokół niewielkiego dziedzińca, złożoną z budynku bramnego od pd.-wsch., kaplicy wzdłuż boku zach. oraz cylindrycznej wieżą w pd. zach. narożniku dziedzińca.
  Obiekt wymaga gruntownego remontu i adaptacji, a także szerszej popularyzacji.
  Całość założenia podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej, najdrobniejsze zmiany powinny być konsultowane z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

  Źródło: http://popielow.pl/325/zamek-wraz-z-zalozeniem-parkowym-w-karlowicach.html

   

   

  07 Grudnia 2018
 • Zaproszenie Centrum-page-001.jpeg

  Zaproszenie na uroczyste otwarcie budynku Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego.

  Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” oraz Wójt Gminy Uście Gorlickie serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie budynku Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego realizowanego w ramach projektu współpracy
  „Nasze Lokalne Dziedzictwo – poznaj, szanuj, rozwijaj!”
  Otwarcie Centrum odbędzie się 17.12.2018 r. o godz. 11.00 (tj. poniedziałek) w budynku Centrum, 38-316 Wysowa- Zdrój 61.

  Serdecznie zapraszamy!

  Szczegółowe informacje w poniższym zaproszeniu.

  06 Grudnia 2018
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów