• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • rehavital.jpeg

  Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony szlak”- Ośrodek RehaVital

  RehaVital usytuowany jest w Starych Siołkowicach przy ul. Michała 39. To miejsce ma swoją historię. Rodzinną historię.

  Przed laty w stojącym tu wtedy typowym śląskim domu z okazałą laubą, mieszkała babcia Stefania. Wiele osób doświadczyło i korzystało z jej usług. Słodkich usług. Jej wypieki dogadzały podniebieniom gości na niejednym siołkowickim biesiadnym stole. Piekła torty, ciasta, kołocze i inne smakołyki dla wszystkich mieszkańców. Robiła to przez całe życie. Tradycja tego domu zatacza dzisiaj koło.

  Tak jak kiedyś ludzie przychodzili na Michała 39 po coś dobrego, tak i teraz ośrodek chce, aby ludzi nadal otrzymywali tam dobro. Siły witalne, dobrą kondycję ciała i poczucie własnej elegancji.. Z innym profilem usług ale z tym samym zaangażowaniem i sercem. Ofertą jest 16 pokoi   z systemem Wi-Fi (szybki Internet oparty na systemach światłowodowych), łazienką w każdym pokoju oraz odbiornikiem TV z szeroką gama programów telewizyjnych. Hotelik powstał z myślą o gościach ceniących sobie zarówno luksus, najwyższą jakość i wygodę, jak również szanujących historię. To miejsce dla gości, którzy chcą spędzić czas w sposób komfortowy i niepowtarzalny.

  Goście mogą skorzystać  z dobrodziejstw ośrodka  rehabilitacyjnego  oferującego:

  - kinezyterapię czyli ćwiczenia czynne, ogólno-usprawniające i korekcyjne
  - fizykoterapię z pełną gamą zabiegów prądowych, laserowych, magnetycznych  
      ultradźwięków, krioterapii i naświetlania.
  - hydroterapię zawierającą gamę kąpieli solnych, aromatycznych, perełkowych, masaży
      wirowych i hydromasaży z koloroterapią.
  - masaże klasyczne kręgosłupa i kończyn, relaksujące, gorącymi kamieniami, limfatyczne,
      pneumatyczne
  - peelingi
  - ćwiczenia grupowe: „Zdrowy kręgosłup”, „Idealna sylwetka”, gimnastyka  korekcyjna
  - gabinet kosmetyczny z manicure & pedicure
  - szeroką gamę kosmetyków
  - pakiety zdrowotne

   

  rehavital.jpeg

   

  Źródło:

  http://www.rehavitalhotel.pl/ofirmie.html

  21 Sierpnia 2018
 • daibli kamień.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury" - "Diabli kamień" we Włochach jako pomnik przyrody

  Przy dzisiejszej drodze z Wierzbicy Dolnej do Włoch, gdzieś na skraju lasu leży potężny - jak na te okolice - głaz narzutowy, który jest pamiątką po ostatnim zlodowaceniu. Dlatego ma już za sobą niejedno pokolenie, które wiązało z tym kamieniem pewne legendy, wierzenia, a nawet w latach 80. XX w. jego istnienie łączono z występowaniem UFO jako jednym z punktów nawigacyjnych. 

  Jednak najciekawsza legenda związana jest z diabłem, któremu to Pan Bóg obiecał, że z co setnym zbudowanym przez chrześcijan kościołem może sobie zrobić, co tylko zechce. I tak też się stało, że setną świątynią, jaka została zbudowana w tym rejonie, był kościół w pobliskiej miejscowości Włochy. Toteż diabeł postanowił, że znaleziony przez siebie kamień w okolicy wzniesie bardzo wysoko i z impetem rzuci w kierunku budowanej świątyni. Pan Bóg, nie chcąc tracić swojej nowej świątyni, postawił diabłu warunek, że może to zrobić tylko przed świtem, kiedy pierwszy kur zapieje. Diabłu oczywiście udało się cisnąć ogromnym kamieniem, jednakże Pan Bóg wysłał wcześniej swoich Aniołów, którzy pochwycili głaz przed upadkiem na kościół i przenieśli jeszcze w locie w inne bezpieczne miejsce, w którym możemy go podziwiać do dziś, a delikatne zgłębienie, jakie widnieje na kamieniu, uważa się za odcisk łapy diabła.

  Tyle mówi legenda, kościoły stoją do dziś, a wilgotne i bagniste miejsce, w którym znajduje się kamień, jest obecnie pomnikiem przyrody, zaś z legendarnym szatanem może się wiązać jako diabelne siedlisko komarów. Punkt, w którym mieści się kamień, na starych oraz dzisiejszych mapach nazywa się "Świętą Górką" - świętą dlatego, że poganie traktowali tą lokalizację jako miejsce swoich rytualnych obrzędów składania ofiar... nie tylko zwierzęcych.

  daibli kamień.jpeg

  20 Sierpnia 2018
 • SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE.jpeg

  Przypominamy - cykliczne spotkania informacyjno-konsultacyjne w każdy czwartek!

  LGD Stobrawski Zielony Szlak przypomina, iż w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w każdy czwartek o godzinie 10.00 odbywają się cykliczne spotkania informacyjno-konsultacyjne. W związku z tym serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru (gmin: Namysłów, Domaszowice, Lubsza, Świerczów, Pokój, Popielów, Murów, Dobrzeń Wielki, Łubniany) na spotkania.

  Swoje uczestnictwo można zgłaszać wypełniając formularz dostępny na stronie: http://stobrawskiszlak.pl/587/1991/dokumenty-do-pobrania.html który następnie należy przesłać na maila: lgd@stobrawskiszlak.pl/dostarczyć osobiście do biura LGD lub telefonicznie pod numerem 667 983 637.

  Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia poprzedzającego spotkanie do godz. 12.00

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :)

  SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE.jpeg

  17 Sierpnia 2018
 • spiewnik.jpeg

  IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej - już w październiku!

  IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej odbędzie się 27 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie.
  Już teraz można zapoznać się z regulaminem Festiwalu oraz zgłaszać swoje uczestnictwo - załącznik numer 1, a w przypadku autorskiej piosenki prosimy dołączyć również załącznik numer 2.

  W związku z tym chcielibyśmy zaprezentować kolejną wspaniałą piosenkę promującą walory naszego obszaru. Dołączamy również podkład, który można wykorzystać do występu.  Można też zapoznawać się z naszą płytą - http://stobrawskiszlak.pl/1017/piosenki-autorskie-promujace-walory-kulturowe-przyrodnicze-i-historyczne-piosenki-z-naszej-plyty.html i śpiewnikiem - http://stobrawskiszlak.pl/download/attachment/6323/spiewnik-2017.pdf, gdzie znajdziesz autorskie piosenki promujące obszar LGD, jak również z galerią zdjęć z poprzednich Festiwali - http://stobrawskiszlak.pl/547/1988/galeria.html

  Serdecznie Zapraszamy!

   

  PDFRegulamin IX Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej.pdf DOCXZałącznik nr 1.docx DOCXZałącznik nr2.docx

   

   

  16 Sierpnia 2018
 • płyta.jpeg

  IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej - już w październiku!

  IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej odbędzie się 27 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie.
  Już teraz można zapoznać się z regulaminem Festiwalu oraz zgłaszać swoje uczestnictwo - załącznik numer 1, a w przypadku autorskiej piosenki prosimy dołączyć również załącznik numer 2.

  W związku z tym chcielibyśmy zaprezentować kolejną wspaniałą piosenkę promującą walory naszego obszaru. Dołączamy również podkład, który można wykorzystać do występu.  Można też zapoznawać się z naszą płytą - http://stobrawskiszlak.pl/1017/piosenki-autorskie-promujace-walory-kulturowe-przyrodnicze-i-historyczne-piosenki-z-naszej-plyty.html i śpiewnikiem - http://stobrawskiszlak.pl/download/attachment/6323/spiewnik-2017.pdf, gdzie znajdziesz autorskie piosenki promujące obszar LGD, jak również z galerią zdjęć z poprzednich Festiwali - http://stobrawskiszlak.pl/547/1988/galeria.html

  Serdecznie Zapraszamy!

  PDFRegulamin IX Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej.pdf

  DOCXZałącznik nr 1.docx

  DOCXZałącznik nr2.docx

  Piosenka nosi nazwę: "Stobrawska poezja"
  słowa i muzyka: Adam Marcinkiewicz
  śpiewa: Adam Marcinkiewicz

  MP3Strobrawska poezja.mp3
  MP3Strobrawska poezja podkład.mp3
  6_str 14.jpeg

  16 Sierpnia 2018
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów