• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • Ratusz_w_Namysłowie.jpeg

  Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury” – Ratusz w Namysłowie

  Ratusz w Namysłowie pochodzi z drugiej połowy XIV wieku. Pierwotnie zbudowany w stylu gotyckim, następnie przebudowany w duchu renesansu, w 2002 r. ukończono jego regotyzację. Dziś stanowi jeden z najpiękniej utrzymanych zabytków Namysłowa. Jest głównym budynkiem namysłowskiej starówki, znajduje się w centralnym punkcie rynku.

  Gotycki, murowany z cegły ratusz, wysoki na 53 m, wzniesiono w latach 1374-89,
  a później parokrotnie przebudowywano. Pierwotny budynek z wieżą powstał na rzucie prostokąta. W XVIII i XIX w. od południa, zachodu i północy dobudowano wokół wieży dodatkowe człony. Zewnętrzne elewacje dłuższych boków budynku głównego pierwotnie były czteroosiowe, obecnie ten rytm osi zabytku został zakłócony. Dolna część wieży pochodzi z lat 1381-89, górna została nadbudowana po pożarze w 1483 r., a z czasem przykryta późnorenesansowym, baniastym hełmem.

  Obecnie w namysłowskim ratuszu znajduje się m.in. biuro terenowe ZUS, Urząd Stanu Cywilnego, ośrodek zamiejscowy kluczborskiej prokuratury, notariusze, restauracja Pod Aniołami i inne.

  Ratusz_w_Namysłowie.jpeg

  Źródło:

  http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/9401,namyslow-ratusz.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_Namys%C5%82owie

  15 Października 2018
 • 43392879_1713779095400717_6331785137319051264_o.jpeg

  Konkurs pn. „Ścieżki Pamięci Narodowej”.

  Szanowni Państwo,
  W ramach projektu Wojewody Opolskiego o nazwie „Ścieżki Pamięci Narodowej”, realizowanego w ramach programu „Niepodległa”, ogłaszono konkurs polegający na przygotowaniu opisu miejsca na Opolszczyźnie związanego z wydarzeniem lub osobą w jednej z kategorii: 1. Powstania Śląskie 2. Żołnierze Wyklęci 3. Polski Śląsk.

  Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu, który jest do pobrania w zakładce kontakt na stronie www.sciezkipamieci.pl

  Zachęcamy serdeczne do udziału.

  11 Października 2018
 • program-page-001 (2).jpeg

  Program IX Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej - 27.10.2018 r.

  Poniżej przedstawiamy Państwu program IX Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej, który odbędzie się 27.10.2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie.

  Zapraszamy do zapoznawania się z naszą płytą - http://stobrawskiszlak.pl/1017/piosenki-autorskie-promujace-walory-kulturowe-przyrodnicze-i-historyczne-piosenki-z-naszej-plyty.html i śpiewnikiem - http://stobrawskiszlak.pl/download/attachment/6323/spiewnik-2017.pdf, gdzie znajdują się autorskie piosenki promujące obszar LGD, jak również z galerią zdjęć z poprzednich Festiwali - http://stobrawskiszlak.pl/547/1988/galeria.html

  Serdecznie Zapraszamy!

  10 Października 2018
 • dolina.jpeg

  Zapraszamy! Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca. - impreza w ramach projektu grantowego.

  Kółko Rolnicze w Świerczowie dzięki pomocy otrzymanej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza promocyjno-integracyjno-dydaktyczna z tematem wiodącym - miód i wino.

  W ramach promocji pszczelarstwa zostanie zaprezentowany sprzęt pszczelarski, ulik demonstracyjny, zostanie przeprowadzone odsklepianie ramek z miodem oraz degustacja różnych rodzajów miodu (w tym miodu z węzy) i produktów pszczelarskich, w tym ziołomiodów.

  Zostanie również zaprezentowany tradycyjny sposób przygotowania moszczu (wyciskanie winogronu nogami - stopami) oraz przeprowadzone zostaną warsztaty z wyciskania soku z jabłek i gruszek.

  Dodatkowo - kiełbaski, kawa, herbata z tradycyjnymi kołaczami śląskimi.

  Odbędą się również konkursy z nagrodami (m.in krzewy ozdobne, cebulki kwiatowe).

  Wstęp wolny!

  Realizacja projektu: Data - 13.10.2018r. (sobota), godzina od 14.00. Miejsce -"Oaza bioróżnorodności sad Świerczów".

  10 Października 2018
 • zajazd.jpeg

  Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” - Hotel i Restauracja "Zajazd pod Borem" w Pokoju

  HOTEL

  „Zajazd Pod Borem” oferuje Państwu usługi hotelowe o wysokim standardzie. Budynek otaczają lasy należące do kompleksu Borów Stobrawskich. Wszystko to sprawia, że panuje tu typowo uzdrowiskowy klimat.
  Oferowane są (wysoki standard):  31 komfortowych pokoi z natryskami 1, 2 i 3 osobowe wyposażone w TV SAT
  Organizowane są: szkolenia, konferencje, bankiety oraz przyjęcia okolicznościowe, wycieczki piesze i autokarowe, imprezy plenerowe, jazdę konno, polowania, zawody strzeleckie oraz wędkowanie.
  Polecane są: usługi Drink-Baru oraz Restauracji z polską kuchnią
  Proponowane są: możliwość korzystania z sali bilardowej, kompleksowych zabiegów odnowy biologicznej pod profesjonalnym okiem specjalistów.

  RESTAURACJA

   „Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”  - George B. Shaw

  Prowadzeni tym mottem restauracja „Zajazd pod Borem” wkładają całe serce przygotowywane dla Państwa potrawy.
  Z racji otaczających nas borów i lasów, naszą specjalnością są dania z dziczyzny, ale i nie tylko.
  „Zajazd pod Borem” oferuje również państwu pizzę z dowozem:

  Pokój – zamówienia powyżej 30 zł dowozimy GRATIS!
  przy mniejszym zamówieniu koszt 5 zł!
  Okolice (od Murowa aż po Namysłów)
  Zamówienia powyżej 100 zł dowozimy GRATIS!
  Przy mniejszym zamówieniu koszt 1zł/km


  IMPREZY WESELNE

  Ślub i przyjęcie weselne to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Z myślą o tej ważnej chwili, specjalnie dla Państwa „Zajazd pod Borem” przygotował bogatą ofertę weselną.
  Do Państwa dyspozycji oddają nowoczesną klimatyzowaną salę przeznaczoną dla 140 osób, która jest wymarzonym miejscem na zorganizowanie przyjęcia weselnego.
  W połączeniu z tradycyjną kuchnią te chwile na długo pozostawią wspomnienie w Państwa pamięci. Każde przyjęcie przygotowują ze szczególną troską i indywidualnie dostosowują do oczekiwań naszych Gości. Klimat jaki stworzą sprawi, że w dniu Ślubu poczujecie się Państwo naprawdę wyjątkowo. Zadbają o każdy najdrobniejszy szczegół dotyczący organizacji i dołożą wszelkich starań, aby ten wyjątkowy dzień był jednym z najpiękniejszych w Waszym życiu.

  SALA KONFERENCYJNA

  W naszym hotelu dostępna jest dla Państwa nowa sala konferencyjna. To dedykowane pomieszczenie w pełni wyciszone i niezależne od odbywających się ewentualnie imprez. W sali konferencyjnej używane jest wyłącznie sztuczne oświetlenie (brak okien) co idealnie wpływa na prowadzone prezentacje. Sala dysponuje pełnym wyposażeniem audio-wizualnym.
  Sala w układzie kinowym pomieści 60 osób. W innych układach 20-40 osób.
  Jesteśmy w pełni elastyczni co do sposobu wykorzystania jak i układu stolików/krzeseł.
  Przy zakwaterowaniu grup w hotelu i korzystaniu z naszego cateringu koszt wynajęcia sali konferencyjnej zaczyna się już od 1 zł netto! W innych przypadkach oferujemy wynajem sali w bardzo korzystnych cenach.

   

  Źródło: http://www.podborem.pl/

   

   

  09 Października 2018
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów