• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • michalice_006.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Zalew Michalice

  Zalew Michalice to sztucznie utworzony zbiornik retencyjny,usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią – Józefkowem.

  Zbiornik leży półtora kilometra na północ od Namysłowa na rzece Widawie. Długość zbiornika to 3 kilometry licząc od ujścia rzeki w pobliżu Kowalowic, aż do tamy. Powierzchnia lustra wody wynosi 93ha przy stanie najniższym, a przy stanie najwyższym woda obejmuje 95.6 ha. W   najszerszym miejscu (północno-wschodnia część jeziora) ma ok. 300m., głębokość natomiast:   najmniejsza - 1.5 m., największa - 3 m. Gnieżdżą się tam też czajki oraz brodziec krwawodzioby. Można tu zaobserwować sporo mniej lub bardziej ciekawych gatunków, które nigdy wcześniej,  tzn. przed powstaniem tego miejsca, nie były tu notowane.

  Po raz pierwszy zbiornik został napełniony pod koniec stycznia 2001 roku. Mniej więcej w najszerszym jego miejscu,  usytuowane są dwie wyspy liczące po kilkadziesiąt metrów kwadratowych każda. Obecnie, są  one głównie miejscem odpoczynku kaczek w trakcie ich wiosennego i jesiennego przelotu.

  Wokół zbiornika powstają gospodarstwa agroturystyczne oferujące nie tylko noclegi, ale również wypożyczanie sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Szczególnie dobre warunki sprzyjają uprawianiu windsurfing. Wędkarze, którzy zaopiekowali się zbiornikiem, systematycznie zarybiają akwen. Wokół lustra wody można więc często spotkać miłośników wędkowania, bo różnorodność gatunków ryb skłania, by również w ten sposób spędzać czas wolny w tym miejscu.

  18 Sierpnia 2017
 • projekt dotacyjny.jpeg

  Nabór rekrutacyjny do projektów : "Strategia na biznes!" i "Łam barierę-buduj karierę!"

  W związku z trwającym naborem rekrutacyjnym do projektów realizowanych przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Społecznego:  "Strategia na biznes!" i "Łam barierę-buduj karierę!", chcielibyśmy poinformować Państwa o przedłużonym terminie składania formularzy.

  Celem realizowanych projektów jest udzielenie wsparcia osobom po 30 roku życia, pozostającym bez pracy, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Uczestnicy projektów otrzymają dotację oraz wsparcie pomostowe, co łącznie daje pomoc w wysokości do 37 000 zł.

  Projekty realizowane są w ramach Działania 7.3 Zakładanie działalności gospodarczej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

  Rekrutacja do wyżej wymienionych projektów potrwa do 25. sierpnia 2017 r., wszelkie informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej:  http://www.wsparcieprzedsiebiorczosci.biuroprojektu.eu

  17 Sierpnia 2017
 • uwaga.jpeg

  UWAGA! NABORY!

  UWAGA!
  Od dnia 03.08.2017 do 01.09.2017 przyjmowane są wnioski o powierzenie grantów, zgodnie z zakresami podanymi w ogłoszeniach 5-9/2017/G z dnia 06.07.2017 r.  Niezbędne dokumenty znajdują się na naszej stronie internetowej: http://stobrawskiszlak.pl/1245/granty.html.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do złożenia wniosku w biurze LGD oraz do udziału w indywidualnych konsultacjach dotyczących omówienia ich. W celu umówienia się na spotkanie w siedzibie biura LGD należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy. Data oraz godzina konsultacji zostanie ustalona telefonicznie. Formularz zgłoszeniowy: http://stobrawskiszlak.pl/1313/zapraszamy-do-zglaszania-sie-na-inywidualne-konsultacje.html

  Link do zakładki z ogłoszeniami o naborach: http://stobrawskiszlak.pl/891/2028/nabory.html

   

   

  16 Sierpnia 2017
 • zacisze.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Zacisze leśne u Huberta

  Zacisze Leśne u Huberta leży w samym centrum Borów Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i jest prawdziwym klejnotem stworzonym dla ludzi ceniących sobie ciszę, wypoczynek, oraz bezpośredni kontakt z przyrodą.

  Miłośnicy monitoringu rzadkich ptaków lub zwierzyny leśnej, grzybiarze czy zwolennicy długich spacerów leśnych mogą tu zaspokoić w pełni swoje oczekiwania. W pobliskich obwodach łowieckich Lasów Państwowych myśliwi znajdą doskonałe warunki do polowania na jelenia, daniela, rogacza i dzika.
   

  16 Sierpnia 2017
 • kaplica.jpeg

  Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury” - Murowana Kaplica w Domaszowicach

  Murowana neogotycka kaplica z XIX w. wznosi się w Domaszowicach (gm. Domaszowice) przy skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Polnej. Jest to kaplica wnękowa, dwukondygnacyjna. Obiekt składa się z ozdobnego wejścia do wnęki, na której to znajduje się sześcioboczna ostrosłupowa wieżyczka, w której prawdopodobnie wcześniej znajdował się dzwon. Wewnątrz kaplicy wiszą współczesne obrazy świętych.

  14 Sierpnia 2017
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów