• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • logo festiwal piosenki turystycznej.jpeg

  VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej

  Wielkimi krokami zbliża się VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej, który odbędzie się już 28 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju.

  W związku z tym zachęcamy do obejrzenia występów uczestników poprzednich edycji naszego festiwalu, do których linki znajdują się poniżej.

  Również serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tegorocznym Festiwalu.

  Zapewniamy dobrą zabawę i miłą atmosfere. Liczymy na Waszą obecność !

  Przypominamy, że zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 24 października, do godziny 14:00.

  20 Października 2017
 • 33e154_2c9d8b577d6250bcf6abe62106898bec.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak"- Klub Jeździecki KORYS Przygorzele

  Odpoczynek na koniach łączyą z obserwacją tych wspaniałych zwierząt na padokach, w stajni oraz podczas zajęć. Można nauczyć się nie tylko jazdy konnej ale również poznać zwyczaje koni, sposób ich porozumiewania się, język którego używają próbując „przemawiać” do ludzi.

  KORYS zaprasza do uprawiania AGROTURYSTYKI – takiej prawdziwej, czyli połączenia wypoczynku z pracą przy koniach. Wypoczywaj jednocześnie ucząc się zajmowania koniem, aby był radosny i przyjazny, bezpieczny i zdrowy. W hoteliku masz możliwość wypoczynku po emocjonującym dniu spędzonym na świeżym powietrzu.

  Prosto z hotelu jest wyjście na balkon z widokiem na halę, ponieważ sam hotelik jest położony nad stajnią nr 2 i przylega do całego kompleksu.

  Dla gości mamy 4 pokoje dwuosobowe, salonik, w pełni wyposażona kuchnia, łazienki i prysznice – jest oczywiście również miejsce na samochód, rower lub…..konia 

  Źródło: http://kjkorys.wixsite.com/korys

  11831697_499648990192052_8007332512662248644_n.jpeg

  33e154_2c9d8b577d6250bcf6abe62106898bec.jpeg

  33e154_d79649c6d1bcee6a34c2646551075fa8.jpeg

  20 Października 2017
 • plakat VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej.jpeg

  VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej!

  Tak blisko! Przypominamy, aby wziąć udział w VIII Stobrawskim Festiwalu Piosenki Turystycznej, który odbędzie się 28 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju należy wypełnić załącznik numer 1 - formularz zgłoszeniowy. W przypadku autorskiej piosenki prosimy dołączyć również załącznik numer 2.

  Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu!

  Tekst wraz z podkładem do naszych piosenek ze śpiewnika mogą Państwo znaleźć na stronie:

  http://stobrawskiszlak.pl/1017/piosenki-autorskie-promujace-walory-kulturowe-przyrodnicze-i-historyczne-piosenki-z-naszej-plyty.html

  Serdecznie Zapraszamy! 

  PDFRegulamin VIII Stobrawskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej.pdf

  DOCXZałącznik nr 1.docx

  DOCXZałącznik nr2.docx

  plakat VIII Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej.jpeg

  19 Października 2017
 • ulotka_front_JPG (1).jpeg

  Projekt „Opolskie Centrum Edukacji Aktywności i Nowych Perspektyw Zawodowych"

  Szanowni Państwo,

  Projekt „Opolskie Centrum Edukacji Aktywności i Nowych Perspektyw Zawodowych" dla osób pozostających bez pracy, w wieku powyżej 39 roku 
  życia z województwa opolskiego skierowany jest do osób z całego terenu województwa opolskiego. W szczególności zaś zapraszamy osoby z 
  powiatów: prudnickiego, brzeskiego, nyskiego, głubczyckiego i namysłowskiego oraz gmin: Wołczyn, Domaszowice, Radłów, Zębowice, 
  Zawadzkie, Kietrz, Baborów, Pawłowiczki, Lubrza, Biała, Korfantów, Łambinowice, Skoroszyce, Kamiennik, Świerczów, Lubsza i Branice.

  W ramach projektu oferujemy indywidualne wsparcie doradcze (doradcy zawodowego/trenera pracy i psychologa), indywidualne i kompleksowe 
  pośrednictwo pracy, kursy zawodowe (zapewniamy stypendium szkoleniowe) dedykowane dla wszystkich uczestników projektu oraz staże (przewidziane są dla 25 osób, które nie mają doświadczenia zawodowego lub mają małe doświadczenie zawodowe; gwarantujemy badanie lekarskie i stypendium stażowe).

  Zapraszamy kobiety i mężczyzn – osoby nieaktywne zawodowo, osoby długotrwale bezrobotne, osoby zarejestrowane w urzędach pracy, osoby po 50 roku życia, osoby z niepełnosprawnością, kobiety będące na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, osoby na urlopie rodzicielskim, osoby posiadające gospodarstwo poniżej 2 ha.

  Projekt jest finansowany ze środków EFS, a udział w nim jest bezpłatny. 

  18 Października 2017
 • kosciol-sw.judy-tadeusza-83795.jpeg

  Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury" - Kościół w Kurzniach

  Kościół w Kurzniach, obecnie filialny, jest obiektem o ciekawej historii. Jak zostało wyżej wspomniane, początki parafii należy wiązać z Kurzniami, jednak nie dysponujemy obecnie źródłami, które jednoznacznie potwierdzałyby taki stan rzeczy. Wiadomo z całą pewnością, że w miejscu obecnego kościoła stała starsza budowla, której stan w protokole wizytacyjnym z 1805 r. określono jako niemożliwy do restauracji. Być może powodem był znaczny wiek budowli, zapewne drewnianej lub o konstrukcji szachulcowej. Od 1534 r. był tu kościół ewangelicki, parafialny nie tylko dla Karłowic, ale także dla Stobrawy, Starych Kolni i Rybnej aż do 1834 r.

  18 Października 2017
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów