Logo WCAG
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 155
W tym miesiącu: 19512
Wszystkich odwiedzin: 6784631
Kalendarz wydarzeń
Kliknij datę
Zapisz się do newslettera

Data publikacji: 10-06-2011 09:23 Opublikował: 

NASZE LGD NA TARGACH AGROTRAVEL 2011

 W dniach od 15 do 17 kwietnia 2011 roku uczestniczyliśmy w III Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Organizatorem wyjazdu był opolski KSOW. Promowaliśmy nasz obszar i atrakcje. Dwa gospodarstwa agroturystyczne z naszego terenu –„Babskie Rancho” oraz „Cichy Zakątek” prezentowały zwiedzającym wspólny pakiet turystyczny. 
Na tegorocznych targach ofertę wypoczynku na wsi zaprezentowało 141 wystawców w tym 16 polskich regionów, kilkadziesiąt LGD, Regionalne Organizacje Turystyczne, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, właściciele gospodarstw agroturystycznych, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak również przedstawiciele Węgier, Francji, Hiszpanii, Bułgarii, Litwy, Gruzji, Mołdowy i Ukrainy.
img260.jpeg
img260.jpeg
Opolszczyznę oprócz naszego LGD reprezentowały: LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór, Stowarzyszenie Kraina św. Anny, opolski KSOW oraz Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Na naszym stoisku dwa gospodarstwa agroturystyczne –„Babskie Ranczo” oraz „Cichy Zakątek” prezentowały zwiedzającym wspólny pakiet turystyczny pod nazwą „ Lubię Lubicz. Śmieję się w Śmiechowicach”. Jest to ciekawa oferta wypoczynku skierowana do dzieci i młodzieży.
Do przyjazdu w nasze strony zachęcaliśmy na wiele sposobów: rozdawaliśmy mapy, foldery i inne gadżety promocyjne. Częstowaliśmy smakołykami przygotowanymi przez Panią Danutę Majewską z gospodarstwa agroturystycznego w Lubiczu (Perły Opolszczyzny 2008 i 2009). Prezentowaliśmy różne formy aktywnego wypoczynku na terenie Stowarzyszenia Stobrawski Zielony Szlak.
„Babskie Ranczo” - gospodarstwo Pani Justyny Cierpisz ze Śmiechowic otrzymało nagrodę za najlepszy pomysł gospodarstwa agroturystycznego.

 

Powrót do poprzedniej strony »
Loading