Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

 • staroscin2.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury" Pałac w Starościnie

  Pierwsze wzmianki o Starościnie pojawiają się w średniowieczu. W XV w. Istniała tutaj wieża mieszkalna. Majątek należał do starostów wrocławskich. W 1604 r. wdowa po staroście Georgu Dreske sprzedała wieś Konradowi von Saurma. Przebudował on dawną wieżę mieszkalną w dworek. W XVIII w. Odnowiono siedzibę w duchu baroku, powiększając budynek i ogród.

  21 Lipca 2021
 • 218677218_411604126836836_7841853235712840257_n.jpeg

  LGD Stobrawski Zielony Szlak ze stoiskiem w Lubiczu !!

  W dniu 16.07.2021 r. w miejscowości Lubicz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak poprzez prezentację stoiska oraz wielkoformatowej gry budowało pozytywny wizreunek LSR i LGD.

  19 Lipca 2021
 • koscierzyce,komfortowy,lesny,domek,nad,woda,koscierzyce,80608,800x600.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Leśny domek w Kościerzycach

  LEŚNY DOMEK NAD WODĄ W KOŚCIERZYCACH
  Szukasz komfortowego, spokojnego, jednocześnie bliskiego kontaktu z naturą wypoczynku na wakacje, urlop, wspólny wyjazd z przyjaciółmi za miasto? Jesteś we właściwym miejscu! Jak co roku oferujemy Państwu duży, wygodny i dobrze wyposażony domek, położony w lesie nad wodą. Z dala od miejskiego zgiełku i wrzawy, jednocześnie na tyle blisko, by móc korzystać ze wszelkich dogodności. 

  OPIS MALOWNICZEGO MIEJSCA 

  Domek położony jest na terenie prywatnego lasu, znajdującego się we wsi Kościerzyce - 5km od miasta Brzeg (Opolski), natomiast Brzeg odalony jest od Wrocławia od 45km i od Opola o 35km. Domek murowany położony jest w lesie, na terenie prywatnej posesji, z dużym, wygodnym tarasem. Specyficzna atmosfera z dala od zgiełku, w cichym i spokojnym lesie pozwala na całkowite odprężenie i relaks.
  Do dyspozycji Państwa są: 2 pokoje (3 wersalki), aneks kucheny - w pełni wyposażony wraz z z kuchenką gazową, łazienka z prysznicem i WC (ciepłą/ zimną wodą), a także duży taras, z 2 stołami i 8 krzesłami. 
  Jeżeli tylko lubią Państwo wędkować, zbierać grzyby, spacerować, kąpać się i wypoczywać na łonie natury, jesteśmy przekonani, że spędzą tu Państwo niezapomniane chwile.
  Domek znajduje się na ogrodzonym terenie, więc Państwa dzieci będą się mogły bezpiecznie bawić pod okiem opiekunów.
  Ciekawe miejsca turystyczne Brzegu: Aquapark, Zamek Piastów Sląskich, itp.

  Na terenie ośrodka znajdą Państwo: 

  • ogródek piwny - z zimnymi napojami, przekąskami, daniami
  • gril
  • boiska sportowe
  • plac zabaw dla dzieci (huśtawki itp.)
  • pole namiotowe, campingowe
  • zadaszone miejsce na ognisko
  • wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • w pobliżu możliwość jazdy konej

  JEZIORO I PLAŻA: 
  Jezioro jest szczególnie atrakcyjne dla wędkarzy, podzielone pomostem na dwie części - komercyjną (obficie zarybianą) oraz niekomercyjna, należącą do PZW. W części nie komercyjnej zaciszne zakole gdzie w spokoju można odawać się pasji wędkowania. Dla wędkarzy lubiących obcowanie z dziką przyroda, w odległości ok. kilometra od ośrodka znajduje się drugie jeziorko z nieregulowanym brzegiem i licznymi zakamarkami. 

  Źródło: http://www.fajnewczasy.pl/noclegi/koscierzyce/domki_letniskowe/54926

   

  komfortowy_domek_letniskowy_w_lesie_nad_jeziorem_koscierzyce_1342440602.jpeg

  pobrane.jpeg

  koscierzyce,komfortowy,lesny,domek,nad,woda,koscierzyce,80608,800x600.jpeg

  14 Lipca 2021
 • Kościół św. Katarzyny.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem, historii, przyrody i kultury" - Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielki

  Pierwsza wzmianka o kościele w Dobrzeniu Wielkim, pochodzi z 1684 roku, z łacińskiego sprawozdania wizytacyjnego. Była to budowla murowana pokryta dachówką. Po pożarze, w 1716 roku, świątynia została rozebrana i zastąpiona nową, drewnianą. Dnia 1 listopada 1832 roku w wyniku kolejnego pożaru świątynia spłonęła. Dekadę później we wsi został wybudowany nowy, drewniany kościół, którego konsekracja odbyła się dnia 16 października 1842 roku. Wnętrze tego kościoła, znajdującego się do dnia dzisiejszego, składa się z trzech głównych części. Prezbiterium, nawy głównej i pięknego gotyckiego ołtarza głównego. W latach 30-tych XX wieku, ówczesny proboszcz ks. Knosała, rozpoczął budowę nowego kościoła. Dnia 1 sierpnia 1933 roku rozpoczęto prace budowlane. 22 października 1933 roku dokonano położenia i poświęcenia kamienia węgielnego pod nową świątynię. Konsekracja kościoła miała miejsce 4 października 1934 roku, a dokonał jej kardynał Adolf Bertram

  Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Katarzyny_Aleksandryjskiej_w_Dobrzeniu_Wielkim

  228px-2011-06_Groß_Döbern_04.jpeg

  Kościół św. Katarzyny.jpeg

  13 Lipca 2021
 • Św matyldy.jpeg

  Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury” – Świątynia Matyldy w Pokoju

  Urokliwie położona klasycystyczna budowla pełniła funkcję memorandum ku czci założyciela Carlsruhe, księcia Karola Witemberskiego. Pomnik wzniósł w 1826r. Eugeniusz Witmemberski, potomek pierwszego założyciela kurortu. Podczas odsłonięcia pomnika ku czci księcia Karola, poświęcono go również pierwszej żonie Eugeniusza - Matyldzie, która rok wcześniej zmarła przy porodzie jego syna- Wilhelma. Sprawiło to, że nazwano go "świątynią" Matyldy.

  W 1827r. wewnątrz namalowano obraz księżnej a w centralnym miejscu kopuły powieszono małego aniołka, który miał symbolizować Wilhelma. Obiekt ma kształt kopuły wspartej na ośmiu kolumnach krytych cynkową blachą. Obecnie budowla z uwagi na położenie na wyspie zewsząd otoczonej wodą oraz lasem i brakiem lądowego dojścia jest dobrze zachowana. Wewnątrz nie ma już malowideł i pamiątkowych rzeźb, natomiast z uwagi na swoją oryginalność nadal stanowi ciekawą atrakcję dla odwiedzających Pokój i okolice. Na cześć Matyldy, nazwano również jeden z pobliskich stawów, który obecnie jest stawem hodowlanym.

  Św matyldy.jpeg

  08 Lipca 2021
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów