• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

 • malina.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem runa leśnego" - Malina

  Stobrawski Zielony Szlak zaprasza na maliny!

  Malina to owoc bogaty przede wszystkim w cukry, pektyny oraz kwasy organiczne, takie jak kwas salicylowy, jabłkowy czy cytrynowy. To także bogate źródło witamin, m.in. witamin z grupy B oraz witaminy C i E, a także wielu składników mineralnych, spośród których możemy wymienić:
  - wapń,
  - magnez,
  - żelazo,
  - potas.

  31 Lipca 2020
 • jagody.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem runa leśnego" - Jagoda

  Stobrawski Zielony Szlak zaprasza na jagody!

  Jagody - właściwości zdrowotne

  Napary z suszonych jagód działają uspokajająco i przeciwbólowo, a syropy leczą kaszel i infekcje układu oddechowego.
  W czasie biegunki dobrze jest pić sok z jagód lub napar z suszonych jagód. Dzięki dużej zawartości garbników jagodowy sok i napar uszczelniają błony śluzowe żołądka, neutralizują szkodliwe produkty przemiany materii i spowalniają ruchy robaczkowe jelit.

  30 Lipca 2020
 • zje1.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Zjeżdżalnia wodna "Anakonda" nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców obszaru LGD i nie tylko, do skorzystania z nowo powstałej zjeżdżalni wodnej "Anakonda" nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim.
  Balaton dzięki otaczającym go drzewom i czystej wodzie jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców. Na brzegu znajduje się piaszczysta plaża, plac zabaw, boisko do plażowej siatkówki oraz od niedawna zjeżdżalnia wodna. Zjeżdżalnia wodna ma ok. 37 m długości oraz ok. 4 m wysokości, składa się m.in. ze ślizgu, wanny hamowanej i spiralnych schodów prowadzących na podest startowy zjeżdżalni. Po jeziorze można pływać pontonami i kajakami, latem nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy.

  28 Lipca 2020
 • jezyna.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem runa leśnego" - Jeżyna

  Jeżyna jest dość powszechnie występującym, rosnącym w zróżnicowanych warunkach, krzewem owocowym. W stanie dzikim krzewy jeżyn tworzą zbite zarośla na skrajach lasów, przydrożach i skarpach, nad brzegami rzek. Od końca lata do jesieni możemy cieszyć się pysznymi owocami, a nie są one jedynym wartościowym produktem tej rośliny.

  22 Lipca 2020
 • opienki.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem runa leśnego" - Opieńki

  Jak na grzyby to tylko na Stobrawski!

  Opieńki inaczej opieńka miodowa jest grzybem jadalnym. Te okazy znajdziemy nie tylko w lesie, ale także w parkach, sadach. Szukać należy ich dopiero późną jesienią. Pamiętaj, że przygotowując dania z opieniek, wcześniej należy je ugotować, w przeciwnym wypadku może dojść do niepożądanych symptomów. 

  14 Lipca 2020
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów