• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

 • 108.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Restauracja Inka w Namysłowie

  Od kilku lat mamy przyjemność gościć państwa w naszej restauracji. Przytulne i ciepłe wnętrza restauracji stanowią jeden z czynników wspaniałej atmosfery, jaka panuje w restauracji INKA.

  Specjalizujemy się w kuchni polskiej. Serwujemy przede wszystkim tradycyjne dania, ale na specjalne życzenia Naszych drogich klientów przygotowujemy również wykwintne dania orientalne jak i kuchni śródziemnomorskiej.

  Będąc naszymi gośćmi możecie państwo zakosztować wspaniałych: sałat, dań mięsnych, zup, pierogów, potraw z ryb i wyśmienitej kawy. Dzięki temu zdołaliśmy zebrać już duże grono stałych gości, którzy po wizycie w naszej restauracji chętnie do nas wracają i przyprowadzają znajomych, aby odkryć nowe smaki najlepszej kuchni polskiej, które dla Nich przygotowujemy.

  Poza standardową działalnością dużym zainteresowaniem wśród naszych gości cieszą się przyjęcia okazjonalne organizowane w naszej restauracji.

  Źródło:http://restauracjainka.pl/

  108.jpeg

  26.jpeg

  111.jpeg

  13 Listopada 2018
 • creperie2.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Naleśnikarnia Creperie Namysłów

  Naleśnikarnia Creperie mieści się w centrum opolskiego Namysłowa. Oryginalna oferta gastronomiczna wpływa na dużą popularność lokalu wśród mieszkańców miasta, oraz przyjezdnych gości. Naleśnikarnia Creperie oferuje przede wszystkim francuskie naleśniki w wielu rodzajach. Oferta jest na tyle szeroka, aby każdy znalazł smak specjalnie dla siebie, także wegetarianie. Naleśniki wykonywane są przez doświadczonych kucharzy, dobrze znających tajniki tradycyjnego francuskiego ciasta, oraz farszu. Do każdego zamówienia można zamówić napój orzeźwiający, lub gorący. Naleśnikarnia Creperie to klasyczny niewielki lokal ze skromną dekoracją wnętrza. Goście mają do dyspozycji kameralne stoły idealne zarówno na rodzinny obiad, jak i spotkanie w gronie przyjaciół. Naleśnikarnia Creperie czynna jest do późnego popołudnia.

  Informacje szczegółowe

  • Dni otwarcia: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
  • Godziny otwarcia: Pon - Pt 11:00 - 19:00 Sob 11:00 - 15:00
  • Cena dania głównego: do 20 zł
  • Przykładowe menu: Naleśnik z owocami, Naleśnik z serem.
  • Dostępne alkohole: Brak
  • Możliwość zaparkowania samochodu w okolicy: Tak

   

   

  08 Listopada 2018
 • Wilcza-Buda 2.jpeg

  Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury"- Wilcza Buda

  Pod taką nazwą znaj­dują się frag­menty leśnej osady w Stobrawskim Parku Krajobrazowym pomię­dzy Pokojem a Grabicami. W samym środku lasu stoi, pocho­dząca z XVIII w. drew­niana karczma, w któ­rej noce po polo­wa­niach spę­dzali ksią­żęta opol­scy. Było tam miej­sce na bie­sia­do­wa­nie przy zacho­wa­nym jesz­cze we frag­men­tach olbrzy­mim kominku. Widoczne jest też odrębne pomiesz­cze­nie dla ksią­żę­cej służby

  W sąsiedz­twie sta­rej karczmy stoi j wybudowana w latach 1985 – 87 kaplica św. Jadwigi Ślą­skiej, przy któ­rej w dniu Patronki odby­wają się coroczne nabo­żeń­stwa  reli­gijne. To miej­sce, w któ­rym w XVIII w. stał kościół pw. św. Jadwigi – patronki Ślą­ska i pojed­na­nia polsko-niemieckiego.

  Źródło:http://www.chatawlesie.pl/2011/03/wilcza-buda/

   

  06 Listopada 2018
 • 313104.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury" - Kościół w Dąbrówce Dolnej

  Inicjatorem budowy obecnego kościoła był ks. Radca Józef Góretzki. Pole pod budowę nowej świątyni podarowane zostało przez małżeństwo Dambowych z Domaradzkiej Kuźni. Wielkie zasługi przy budowie kościoła zaskarbili sobie słynny budowniczy kościołów Opolszczyzny ks. Prałat Kubis. Pierwsze prace przy wznoszeniu nowej świątyni rozpoczęto na wiosnę 1932 roku. 25. IX 1932 odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego przez ówczesnego ks. Proboszcza z Fałkowic ks. Radcy Góretzkiego. Autorem projektu był p. Mokros z Wrocławia. 15.09. 1933, Ks. Góretzki poświęcił nowy kościółek Matki Bożej Śnieżnej.

  Główny ołtarz wykonał w 1934 roku rzeźbiarz kościelny p. Hőfler z Opola. Przepiękne witraże, które zdobią wszystkie okna kościoła wykonał artysta Otto Lazar z Raciborza. W kościele znajduje się również ołtarz boczny Anioła Stróża z roku 1955, oraz figura Serca Pana Jezusa. Na placu kościelnym znajdują się dwie groty: Matki Bożej z Lourdes i Matki Bożej Bolesnej. Obok kościoła jest „Góra Oliwna”. Figury dostarczył p. Schäfer z Piekar Śląskich. Poświęcenia Góry Oliwnej dokonał 25.06.1964 ks. Biskup Franciszek Jop. Przed kościołem stoi również pomnik Chrystusa Króla.

  Źródło:http://www.matkasniezna.pl/Historia

  313104.jpeg

  kościół w Dąbrówce Dolnej - widok ogólny.jpeg

  02 Listopada 2018
 • obraz-414.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Gościniec pod Czarnym Wąsem w Czarnowąsach

  Zbój Czarnowąsy według legendy znany był nie tylko z mocnego zarostu (od niego nazwa miejscowości) oraz z hucznych rozbojów ale i z wysublimowanego podniebienia. Dzieląc te namiętności ze Zbójem, właściciele stworzyli miejsce z wieloma atrakcjami przygotowanymi zarówno dla osób indywidualnych, rodzin oraz większych i mniejszych grup zorganizowanych.

  Można tu smacznie zjeść, miło spędzić czas, zorganizować wesele, urodziny, imprezę integracyjną oraz każdy rodzaj spotkania towarzyskiego jakiego zażyczą sobie Nasi goście. Różnorakie rozrywki – od pola do mini golfa na spływach kajakowych skończywszy oraz wspaniały rozłożysty teren, da gwarancję odpoczynku i poczucia pełnego zadowolenia.

  Ekipa Zbója jest do dyspozycji Gości, a ich głównym zadaniem jest uczynić, by osoby  przybywające w progi Gościńca czuły się tu lepiej niż w domu.Gościniec pod Czarnym Wąsem posiada trzy niezależne, klimatyzowane sale o wysokim standardzie wykończenia, o powierzchni 160m2, 100m2 i 60m2. Dwie pierwsze sale umożliwiają organizację spotkań dla łącznej liczby 140 osób (przy ich połączeniu). Mamy także możliwość dowozu pary młodej.

  Źródła:http://www.podczarnymwasem.pl/

  obraz-414.jpeg

  574c2186455fa_o.jpeg

  dsc09510.jpeg

  61.jpeg

  31 Października 2018
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów