Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

  • hubert.jpeg

    Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Dworek myśliwski Hubertus

    Hubertus to luksusowy obiekt stylizowany na dworek myśliwski, usytuowany w malowniczej okolicy w Brynicy, zaledwie 15km od Opola. Połączenie wyjątkowego klimatu okolicy – zieleni łąk, bogatych w zwierzynę lasów, pięknej scenerii krajobrazu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i rozlicznych możliwości aktywnego spędzenia czasu - to niezaprzeczalne atuty położenia obiektu.

    Nasz dworek jest doskonałą bazą dla myśliwych z kraju i zagranicy polujących w okolicznych obwodach. Okolica to raj dla miłośników wędrówek pieszych, rowerowych, oraz fanów sportów jeździeckich. Łatwo stąd wyruszyć szlakami turystycznymi, aby poznawać uroki zamków w Brzegu, Mosznej i Otmuchowie, spacerować starymi uliczkami Nysy i Paczkowa lub zajrzeć do skansenu w Bierkowicach.

    Chwile tutaj spędzone z pewnością zapiszą się w Państwa pamięci. Naszą misją jest oferowanie usług najwyższej jakości, po to aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających gości. Pragniemy również współtworzyć kulturalny wizerunek Ziemi Opolskiej.

    Do Państwa dyspozycji oddajemy 12 miejsc noclegowych w 6 kameralnie urządzonych pokojach, z widokiem na ogród Rododendronów, staw oraz las. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze i wygodnej aranżacji tworzą one idealne warunki do wypoczynku Pokoje wyposażone są w TV SAT, Internet bezprzewodowy, łazienkę z prysznicem, suszarką oraz ogrzewaniem podłogowym. Na terenie bezpiecznego, ogrodzonego obiektu położonego przy lesie z piękną aleją polną, znajduje się bezpłatny parking, plac zabaw dla dzieci, staw, miejsce do cichego grillowania i letnia kuchnia z wyposażeniem dla Gości

    Źródło:http://dworhubertus.ziel-ict.nl/noclegi.php

    32514255.jpeg

    _1446555350.jpeg

    28 Listopada 2023
  • Wieza-Cisnien.jpeg

    Z cyklu „Szlakiem, historii, przyrody i kultury” – Wieża ciśnień w Jełowej

    Wieża ciśnień jest to budynek w formie wieży, na którego szczycie znajduje się zbiornik na wodę, służący do zapewnienia stabilnego ciśnienia w wodociągu, pokrywając chwilowy wzrost zapotrzebowania na wodę. Zbiornik zawsze musi być umieszczony powyżej odbiorców, ponieważ działa poprzez zasadę naczyń połączonych.

    27 Listopada 2023
  • ziemiełowice.jpeg

    Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury"- Pałac w Ziemiełowicach

    Zarówno pałac jak i park nosiły charakter eklektyczny. Założenie pałacowo parkowe doskonale wpisuje się w trendy panujące w architekturze II połowy XIX wieku, w której powstało całe założenie. Postulatem wówczas dominującym dzięki uwrażliwieniu na piękno i tajemniczość był wymóg romantyczności i malowniczości. Niewątpliwie uzyskano ten efekt poprzez połączenie majestatycznej architektury z otaczającą naturą. Stąd romantyczne założenie parku angielskiego z parterem w stylu francuskim od południowej strony pałacu. W pałacu w Ziemiełowicach można odnaleźć niemal wszystko co jest charakterystyczne dla XIX wieku.

    22 Listopada 2023
  • jełowa.jpeg

    Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury” – Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Jełowej

    Kościół św. Bartłomieja Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Jełowa (gmina Łubniany), należący do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Jełowej w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej. Dnia 13 października 1959 roku, pod numerem 632/59 kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.

    Kościół w Jełowej wzmiankowany był już w 1399 roku. W 1633 roku kościół ten w wyniku pożaru spłonął. Nowy, również drewniany, zostaje wybudowany 1645 roku przez ówczesnego proboszcza księdza Wincentego Galdę. W latach 1749-1765 proboszczem parafii był ks. Józef Matuszczyk. Dobudowuje on do istniejącego drewnianego kościoła prezbiterium, które widoczne jest do dnia dzisiejszego, w obecnej świątyni. W latach 1842-1844 (proboszczem parafii był ks. Wincenz Onderka), 200-letni drewniany kościół został rozebrany (z wyjątkiem prezbiterium), a w jego miejsce postawiono nowy, murowany. Około 1867 roku wykonano malowidła nad prezbiterium ukazujące scenę ukrzyżowania oraz dwóch apostołów św. Bartłomieja i św. Mateusza. W 1910 roku zbudowano nową wieżę, kościół otynkowano i przebudowano wnętrze pod organami. W 1912 roku wzniesiono nową zakrystię. Czas po II wojnie światowej, (proboszczem parafii był ks. Jan Sygulla) to okres odbudowy zniszczonej świątyni, plebanii, domu organisty i domu sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. W 1981 roku w kościele wykonano nowy chór muzyczny, jak również rozpoczęto przebudowę i budowę nowej części budynku gospodarczego z przeznaczeniem na cele katechetyczne i rekolekcyjne. 16 grudnia 2010 roku w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł pożar. Spaliła się duża część więźby dachowej nad główną nawą kościoła oraz część zakrystii. Remont i odnowa trwała 8 miesięcy. Wymieniono część posadzki, odnowiono ocalały sufit, wymieniono witraże, zamontowano nowe ławki, gruntownie wyremontowano organy oraz drewniany, gotycki ołtarz główny. 24 sierpnia 2011 roku, biskup opolski ks. Andrzej Czaja, dokonał rekonsekracji wyremontowanej świątyni.

    źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Bart%C5%82omieja_Aposto%C5%82a_w_Je%C5%82owej

    21 Listopada 2023
  • creperie2.jpeg

    Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Naleśnikarnia Creperie Namysłów

    Naleśnikarnia Creperie mieści się w centrum opolskiego Namysłowa. Oryginalna oferta gastronomiczna wpływa na dużą popularność lokalu wśród mieszkańców miasta, oraz przyjezdnych gości. Naleśnikarnia Creperie oferuje przede wszystkim francuskie naleśniki w wielu rodzajach. Oferta jest na tyle szeroka, aby każdy znalazł smak specjalnie dla siebie, także wegetarianie. Naleśniki wykonywane są przez doświadczonych kucharzy, dobrze znających tajniki tradycyjnego francuskiego ciasta, oraz farszu. Do każdego zamówienia można zamówić napój orzeźwiający, lub gorący. Naleśnikarnia Creperie to klasyczny niewielki lokal ze skromną dekoracją wnętrza. Goście mają do dyspozycji kameralne stoły idealne zarówno na rodzinny obiad, jak i spotkanie w gronie przyjaciół. Naleśnikarnia Creperie czynna jest do późnego popołudnia.

    Informacje szczegółowe

    • Dni otwarcia: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
    • Godziny otwarcia: Pon - Sob 11:00 - 19:00
    • Cena dania głównego: do 30 zł
    • Menu: Naleśniki na słodko, naleśniki na słono
    • Dostępne alkohole: Brak
    • Możliwość zaparkowania samochodu w okolicy: Tak

     

    16 Listopada 2023
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów