• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

 • karłowice.jpeg

  Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury"- Zamek w Karłowicach

  Zbudowany jako gotycki pod koniec 1 poł. XIV w. z inicjatywy rycerskiej rodziny Tschammerów. Z tego okresu zachowane znaczne partie murów obwodowych, fragmenty bramy oraz cylindryczna wieża. W roku 1565 zamek kupili książęta brzescy, którzy przebudowali go na renesansową, wiejską rezydencję. Z początkiem XVII w. rozbudowano bramę oraz  wzniesiono drugi budynek mieszkalny od strony wsch., naprzeciw gotyckiego budynku zach. Ten ostatni rozebrano ok. roku 1700 i w jego miejscu wzniesiono kaplicę. Kolejny budynek zamkowy wzniesiono przy wsch. kurtynie w 4 ćw. XIX w. Prawdopodobnie również w tym samym czasie podwyższono wieżę.
  Zamek zlokalizowany w pn.-wsch. części wsi, po pn. stronie ul. Młyńskiej. Do niedawna dostępny przez most przerzucony nad młynówką (obecnie most zawalony.) Usytuowany na sztucznie usypanym tarasie ziemnym, otoczonym  zachowanym zarysem fosy. Wokół rozległy park krajobrazowy.
  Murowany z cegły, obustronnie  otynkowany (z wyjątkiem wieży). Licznie zachowane dekoracyjne wątki gotyckie. W większości poszyty dachówką karpiówką, jedynie budynek dziewiętnastowieczny poszyty papą.
  Założenie o planie regularnym, zbliżonym do kwadratu, z zabudowa skupioną wokół niewielkiego dziedzińca, złożoną z budynku bramnego od pd.-wsch., kaplicy wzdłuż boku zach. oraz cylindrycznej wieżą w pd. zach. narożniku dziedzińca.
  Obiekt wymaga gruntownego remontu i adaptacji, a także szerszej popularyzacji.
  Całość założenia podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej, najdrobniejsze zmiany powinny być konsultowane z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

  Źródło: http://popielow.pl/325/zamek-wraz-z-zalozeniem-parkowym-w-karlowicach.html

   

   

  07 Października 2019
 • polonia 4.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Hotel Pod Lasem w Namysłowie

  Hotel położony jest na obrzeżach Namysłowa w malowniczej okolicy przy lesie, która swym urokiem i ciszą zachęca do wypoczynku i spacerów. Gwarantuje komfortowy wypoczynek w czternastu nowych przestronnych pokojach z bezpłatnym dostępem do internetu, telewizorem LCD w tym jeden pokój typu studio z aneksem kuchennym. Przy hotelu znajduje się ogrodzony parking z całodobowym monitoringiem.


  Dysponujemy salą na przyjęcia okolicznościowe typu: chrzciny, komunie, urodziny, przyjęcia weselne, spotkania integracyjne, bankiety, stypy.
  Oferujemy również ciepłe napoje oraz posiłki na życzenie gości. Hotel czynny jest całodobowo. Doba hotelowa trwa od 13:00 do 11:00 dnia następnego.

  02 Października 2019
 • zacisze lesne u huberta.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Zacisze leśne u Huberta

  Zacisze Leśne u Huberta leży w samym centrum Borów Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i jest prawdziwym klejnotem stworzonym dla ludzi ceniących sobie ciszę, wypoczynek, oraz bezpośredni kontakt z przyrodą.

  Miłośnicy monitoringu rzadkich ptaków lub zwierzyny leśnej, grzybiarze czy zwolennicy długich spacerów leśnych mogą tu zaspokoić w pełni swoje oczekiwania. W pobliskich obwodach łowieckich Lasów Państwowych myśliwi znajdą doskonałe warunki do polowania na jelenia, daniela, rogacza i dzika.

  W okolicy jest też dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Niedaleko znajduje się znana stadnina koni. Oferuje ona zarówno lekcje jazdy na koniu dla początkujących jak i przejażdżki w teren dla zaawansowanych w asyście przewodnika.

  Pomimo swej ustronności to centralnie położone miejsce nadaje się doskonale na dzienne wypady do Wrocławia, Opola, Częstochowy czy Krakowa.
   

  Źródło: https://www.zacisze-lesne.pl/pl/index.php

   

   

  01 Października 2019
 • dworek różany.jpeg

  Z cyklu „ Zapraszamy na Stobrawski Zielony szlak” – Dworek Różany w Namysłowie

  Hotel***& Restaurant usytuowany jest w cichej i spokojnej części miasta Namysłowa. Sąsiedztwo lasu i bliskość natury sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno na wypoczynek, jak i spotkania rodzinne, czy biznesowe.

   

  Godziny otwarcia restauracji:
  codziennie: 12:00 - 22:00


  Niepowtarzalne wnętrza  Restauracji stwarzają nastrój dla wszelkich spotkań okolicznościowych, rozmów i negocjacji.
  W  Restauracji organizowane są również wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe: bankiety, chrzciny, komunie, przyjęcia weselne itp.

   

  Oferta:

  Plac zabaw , Mini Golf , Kort tenisowy, Altany, Wypożyczalnia rowerów

   

  W całość zagospodarowania wtopione zostały stylowe altany drewniane:

  • 2 szt. o średnicy 5 m z uzbrojeniem w ławki i stoły,
  • 5 szt. o średnicy 3,5 m z uzbrojeniem w ławki i stoły.

  Pozwoli to miło spędzić czas na zewnątrz, daje również możliwość zorganizowania imprezy plenerowej, grilla czy „posiadówki”.

  Wszystkich organizatorów koncertów kameralnych zapraszają do organizacji na terenie ich parku niezapomnianych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

  Źródło:http://dworekrozany.pl/

   

   

   

   

  23 Września 2019
 • 183074_203709079642837_5200651_n.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak"- Restauracja w Świerczowie

  Jeśli poszukujesz wygody, brak Ci czasu i może nie masz drygu do organizacji jakiejkolwiek imprezy okolicznościowej, przyjdź do nas - wszystko zrobimy za Ciebie! Przepyszne jedzenie, profesjonalna i wyszkolona obsługa, dekoracje - nasze usługi zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta!

   Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby każdy Nasz gość poczuł się unikatowo! Wyspecjalizowana obsługa Sali zadba o każdy najmniejszy szczegół, nawet goszcząc maksymalnie 170 osób. Oferujemy również możliwość organizacji komunii, spotkań biznesowych, seminariów, czy też szkoleń. Każde z tych spotkań urozmaicone zostanie również o profesjonalny catering.  Na posesji znajduje się parking dla klientów.

  Źródło:http://restauracjaswierczow.pl/

  183074_203709079642837_5200651_n.jpeg

  10538634_893508250662913_5844824827770575463_n.jpeg

  26 Lipca 2019
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów