• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

 • replika pręgierza.jpeg

  Z cyklu "Szklakiem historii, przyrody i kultury" - Replika pręgierza w Namysłowie

  Pręgierz w Namysłowie pojawił się już w średniowieczu. Nie jest znana pierwotna lokalizacja pręgierza, przy którym wymierzane były kary. Być może mieścił się w tym samym miejscu, tj. na rynku, gdzie obecnie znajduje się jego metalowa replika. Istnieją natomiast zapisy kronikarskie, z których dowiadujemy się, że obsługiwali go kaci zamieszkujący w okolicach miasta. Każdorazowe wymierzanie kary było zawsze widowiskiem, być może rozrywką, ale jednocześnie przestrogą, co czeka każdego, kto złamie ustalone prawo.

  Na przełomie XVIII i XIX wieku, wraz z rozwojem sądów i utworzeniem pierwszych formacji policyjnych, skończyły się w mieście publiczne egzekucje.

  09 Października 2020
 • na górce.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Restauracja "Na Górce"

  Restauracja Na Górce to połączenie pysznego jedzenia z miejscem umożliwiającym chwilę wytchnienia.

  Restauracja  to  idealne zaplecze dla organizacji spotkań biznesowych, rautów, szkoleń, bankietów, przyjęć integracyjnych, wszelkich uroczystości okolicznościowych i rodzinnych,

  Klimat dopełnia  mini ZOO

   

  Adres:

  STARE SIOŁKOWICE
  ul. Klapacz 25

  tel. 77 469 27 05

  05 Października 2020
 • Kompleks zabytkowej Huty Żeliwa w Zagwiździu.jpeg

  Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury – Huta Żelaza w Zagwiździu

  Kompleks zabytkowej Huty Żelaza (pierwotne polskie nazewnictwo: Królewska Huta Kluczborska; pierwotne niemieckie nazewnictwo: Creutzburgerhuette) obiekt udostępniony dla ruchu turystycznego. Możliwość organizacji wycieczek, wykładów, imprez społeczno-kulturalnych po uprzednim uzgodnieniu z zarządcą obiektu - Gminą Murów.

  02 Października 2020
 • staroscin2.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury" Pałac w Starościnie

  Pierwsze wzmianki o Starościnie pojawiają się w średniowieczu. W XV w. Istniała tutaj wieża mieszkalna. Majątek należał do starostów wrocławskich. W 1604 r. wdowa po staroście Georgu Dreske sprzedała wieś Konradowi von Saurma. Przebudował on dawną wieżę mieszkalną w dworek. W XVIII w. Odnowiono siedzibę w duchu baroku, powiększając budynek i ogród.

  14 Września 2020
 • przystań wodna.jpeg

  Kąpielisko w Nowych Siołkowicach - "Przystań wodna w Nowych Siołkowicach"

  "Przystań wodna w Nowych Siołkowicach" to kompleks przystani wodnej obejmującej plażę, chodnik i tereny zielone. Ponadto kąpielisko posiada 3 wydzielony strefy: brodzik dla dzieci o głębokości do 40 cm, strefa dla nieumiejących pływać o głębokości do 120 cm oraz strefa dla umiejących pływać. Przystań wodna w Nowych Siołkowice oferuje takie atrakcje jak: plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki, pole namiotowe, mała gastronomia, altana, ławki i kosze. Cały teren kąpieliska objęty jest monitoringiem wizyjnym.

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu przedstawiającego Kąpielisko w Nowych Siołkowicach - "Przystań wodna w Nowych Siołkowicach" z lotu ptaka: https://www.facebook.com/361970713987143/posts/1405628559621348/

  I Ty przeżyj niepowtarzalną przygodę na Stobrawskim Zielonym Szlaku!

  11 Września 2020
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów