• EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Stobrawski Zielony Szlak dla turysty

 • namyslowskie centrum sportu i rozrywki zorza_fot1.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak"- Kręgielnia Zorza w Namysłowie

  Klub ZORZA położony jest w Centrum Namysłowa. Dysponujemy 6 certyfikowanymi torami Brunswick, 3 stołami bilardowymi oraz innymi rozrywkami. Do dyspozycji wszystkich klientów jest obszerny bar oraz ogródek na zewnątrz. Lokal jest w pełni wentylowany. Istniejemy na rynku od 2010. Kręgielnia Zorza jest nieodłączną częścią Centrum Rozrywki Zorza, który jest jedynym takim kompleksem w Namysłowie zaspokajającym potrzeby społeczno-towarzyskie. Nasza kręgielnia posiada,automaty do Darta, piłkarzyki oraz inne automaty zręcznościowe!

  Organizujemy imprezy okolicznościowe:

  • Imprezy integracyjne
  • Turnieje i Ligi firmowe
  • Spotkanie biznesowe
  • Inne imprezy firmowe
  • Imprezy urodzinowe / imieninowe
  • Spotkania klasowe
  • Organizowanie Komunii, Chrzcin

  Źródło:http://bowling.centrumzorza.pl/oferta/

  zorza-6.jpeg

  zorza-8.jpeg

  namyslowskie centrum sportu i rozrywki zorza_fot1.jpeg

   

  14 Czerwca 2018
 • pomnik.jpeg

  Z cyklu „Szlakiem historii, przyrody i kultury" - Pomnik poległych w I-szej wojnie światowej w Dobrzeniu Wielkim

  Pomnik poświęcony poległym w I-szej wojnie światowej powstał w 1931 r wg projektu Maxa Habersetzera. Składa się z dwóch elementów z płaskorzeźbami, większym przedstawiającym żołnierzy maszerujących na wojnę gdzie masowo ginęli oraz mniejszym przedstawiającym kobiety pozostałe w domu osamotnione, zmuszone do ciężkiej pracy i opłakujące poległych.

  Dwa elementy pomnika z płaskorzeźbami zostały połączone zwornikiem, prostokątna betonowa płyta z czterema tablicami z dwujęzycznymi napisami po Polsku i Niemiecku i krzyżem pośrodku. Na dwóch tablicach widnieją daty I i II wojny światowej oraz napis „Poległym w obu wojnach światowych. Ofiarom przemocy i bezprawia” natomiast na kolejnych dwóch możemy przeczytać „Niech pamięć ich śmierci nas więcej nie dzieli lecz przypomina o potrzebie zgodnego współżycia w przyszłości”.

  Pierwotnie na pomniku tym znajdowały się tylko dwie tablice i odnosiły się do I wojny światowej.

  pomnik.jpeg

  Źródło: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/30100,dobrzen-wielki-pomnik-poleglych-w-i-szej-wojnie-swiatowej-(1931-r-).html

  12 Czerwca 2018
 • 13062125_833682280071041_3766819420378707614_n.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Restauracja El Burro w Namysłowie

  Filozofią restauracji jest tworzenie świeżych, wysokiej klasy burgerów do których przywykliśmy za granicami naszego kraju. Kombinacja 100% świeżo mielonej wysokiej klasy wołowiny, robionych na miejscu sosów i świeżych warzyw. Powrót do korzeni prawdziwego burgera. Miejsce ma być zdrową alternatywą do popularnych sieci fast food.

  Najwyższej klasy burgery soki oraz przyjazna atmosfera

  Źródło:https://www.facebook.com/elburropl/info/?entry_point=page_nav_about_item&tab=page_info

   

   

  28 Maja 2018
 • p.png

  Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” – Park rekreacyjny w Dobrzeniu Wielkim

  Bogactwem okolic Dobrzenia są bardzo atrakcyjne tereny, zabytki i tereny inwestycyjne. Na terenie gminy znajduje się fragment obszaru chronionego krajobrazu czyli Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Lasy obfitują w grzyby, jagody, zwierzynę leśną, a nadodrzańskie tereny będące ostoją ptactwa i roślin stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku.

  Park znajduje się w pobliżu Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Można tu pospacerować wśród zieleni, przysiąść na ławeczkach nieopodal fontanny i odpocząć, jak również skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu. Bezpośrednio przy parku znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych.

  park Dobrzeń.png

  Źródło:

  http://gokdobrzenwielki.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=26&Itemid=109

  http://www.polskaatrakcyjna.pl/atrakcja/park-rekreacyjny-w-dobrzeniu-wielkim?portal_attraction%5Bquery%5D=Aleja+Gwiazd+Polskiej+Piosenki&page=5

   

  18 Maja 2018
 • smogorzow.jpeg

  Z cyklu "Szlakiem historii, przyrody i kultury"- Smogorzowska Legenda

  Na północno-zachodnim krańcu Opolszczyzny, siedem kilometrów od Namysłowa, leży Smogorzów. To najstarsza i niegdyś najsłynniejsza miejscowość ziemi namysłowskiej. Dawną sławę zawdzięcza zapisom kronikarskim Jana Długosza. Według jego ''Roczników'' Smogorzów był pierwszą siedzibą biskupów śląskich, którą dopiero za czasów Kazimierza Odnowiciela trwale ulokowano we Wrocławiu. W innym jego dziele, ''Żywotach biskupów wrocławskich'', przeczytamy również, że w Smogorzowie Mieszko I ufundował pierwszą śląską katedrę, a obok niej stanęła za Chrobrego ''Prima Scola Silesiorum'' z przyszkolną biblioteką.

   Miejscowa legenda mówiła również o działalności misyjnej pierwszego biskupa śląskiego Gotfryda, o jego walce ze smokiem.

   „Jak wieść niesie, w Smogorzowie przebywał smok ludzi pożerający, stąd też tam przysłowie utrzymało: W Smogorzowie był smok, kiedy ten ryczał, ludzie w Głuszynie (wsi o milę odległej) byli głuszy i aż do Rychtala go słyszeli. Dotychczas zachowały się tu jeszcze nazwy: smocza jama, smoczy staw, smoczy chodnik... Według tradycji jaka się powszechnie dotychczas w Smogorzowie utrzymywała, Godefryd biskup przybywszy z Włoch do Smogorzowa zastał tamtejszy zamek czarnym suknem okryty, mieszkańców zaś w wielkiej żałobie. Na zapytanie, co by to znaczyć miało, odpowiedziano mu: Smokowi, bożyszczowi tutejszemu, jużeśmy wszystkie nasze dzieci ofiarowali, on zaś na tym nie poprzestawając żąda jeszcze ostatniego dziecięcia naszego państwa i to jest przyczyną tej żałoby. W trzech dniach chcę was od smoka uwolnić, jeżeli w tego Boga wierzyć chcecie, w którego ja wierzę. Otrzymawszy obietnicę, poszcząc i modląc się przez trzy dni, zwyciężył Godefryd smoka, że u nóg jego leżał. Państwo i lud przyjęło wiarę chrześcijańską”.

  14 Maja 2018
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów