Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Relacja z VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach

W dniach 07-10 kwietnia 2016 odbyły się VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2014, na których Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak promowało swój obszar działania oraz atrakcje turystyczne całej Opolszczyzny. Tegoroczna edycja zgromadziła ok. 130 wystawców z kraju i zagranicy. Szeroka oferta wypoczynku na łonie natury, prezentacje regionów i smakołyki lokalnej kuchni, które oferowały wszystkie regiony Polski przyciągnęły na targi ok. 20 tyś osób. Targi Agrotravel na dobre wpisały się w kalendarz imprez w centrum wystawienniczym Targów Kielce.
Stoisko Stobrawskiego Zielonego Szlaku przyciągało uwagę zarówno dzieci jak i dorosłych przede wszystkim bajkową scenerią, na którą składał się domek z piernika oraz postać baby Jagi, z którą chętnie się fotografowano. Uwagę zwracała również część scenerii poświęcona atrakcjom obozu wojów najemnych z Siemysłowa. W naszym bajkowym lesie rozbrzmiewały słowa piosenki o Zielonym Szlaku Jasia i Małgosi, a także inne utwory z naszego śpiewnika. Chętnych do śpiewania razem z nami nie brakowało. Zostaliśmy zauważeni przez konkursowe Jury , które przyznało nam I nagrodę w konkursie na najciekawsze stoisko.

Celem Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL  jest poszerzanie świadomości turystów o możliwości spędzania czasu na terenach wiejskich i w obiektach agroturystycznych oraz stworzenie platformy do wymiany myśli, wiedzy i dobrych praktyk z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki dla wszystkich interesariuszy, uczestników i realizatorów działań służących rozwojowi tej gałęzi gospodarki. W tym roku zaprezentowaliśmy dwie propozycje wypoczynku weekendowego: „Poznaj Stobrawskie tajemnice”  oraz „Zielonym Szlakiem Jasia i Małgosi”. Ten drugi zdobył II nagrodę w kategorii na najciekawszy pakiet turystyki wiejskiej.  

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów