Logo WCAG
  • EN
  • CZ
  • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Zacisze Leśne u Huberta

Zacisze Leśne u Huberta powstało ze starej leśniczówki zbudowanej przez pruskich osadników ok. roku 1800. Przypuszcza się, iż obecna nazwa osiedla Kęszyce nawiązuje do nazwiska pierwszego pruskiego leśniczego Conschütz, który w tym domu mieszkał.

Sklepienie piwniczne zachowało się do dzisiaj w dobrym stanie. Po założeniu tę leśną osadę nazwano Kolonią Zedlitz, która należała do wsi Zedlitz nazwaną tak od pruskiego ministra sprawiedliwości, Karla Abrahama barona von Zedlitz (1731–1793). 

W okolicy jest też dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Niedaleko znajduje się znana stadnina koni. Oferuje ona zarówno lekcje jazdy na koniu dla początkujących jak i przejażdżki w teren dla zaawansowanych w asyście przewodnika.
Pomimo swej ustronności to centralnie położone miejsce nadaje się doskonale na dzienne wypady do Wrocławia, Opola, Częstochowy czy Krakowa.

Do dyspozycji gości stoi też pokój dzienny z kominkiem wraz z SAT RTV, telefonem oraz bezprzewodowym podłączeniem dla laptopa, jadalnia na 10 osób z widokiem na pobliski las, z którego zwierzyna leśna często wychodzi nawet za dnia, a także ogródek i miejsce do grillowania.

Źródło: http://www.zacisze-lesne.pl/pl/geschichte.php

c57fcb8d60093fc20935259e649a69a0.jpeg

raeume_img_02_xxl_badezimmer.jpeg

raeume_img_03_xxl_kaminzimmer_a.jpeg

raeume_img_06_xxl_gaestezimmer_b.jpeg

Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów