Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Plan komunikacji/szkoleń

HARMONOGRAM REALIZACJI PLANU KOMUNIKACJI

PDFHarmonogram realizacji planu komunikacji na rok 2023.pdf (278,18KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu komunikacji na rok 2022.pdf (285,29KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu Komunikacji na rok 2021 - 05.11.2021 r..pdf (283,81KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu Komunikacji na rok 2021 - 28.06.2021 r..pdf (272,82KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu Komunikac ji na 2021 r..pdf (484,96KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu Komunikacji na 2020 r..pdf (336,04KB) - zmiana obowiązująca od 18.12.2020 r.

PDFHarmonogram Realizacji Planu Komunikacji 2020 rok.pdf - zmiana obowiązująca od 07.05.2020r..pdf (645,22KB)

PDFHarmonogram Realizacji Planu Komunikacji 2020 rok.pdf (728,12KB) - zmiana obowiązująca od 02.01.2020 r.

PDFHarmonogram Realizacji Planu Komunikacji na rok 2020.pdf (543,59KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu Komunikacji na rok 2019.pdf (678,68KB)

PDFHarmonogram realizacji Planu Komunikacji na rok 2018..pdf (574,15KB) - zmiana obowiązująca od 28.03.2018 r.

PDFHarmonogram realizacji planu komunikacji 2018 rok.pdf (500,98KB)

PDFHarmonogram realizacji planu komunikacji 2017 rok, obowiązujący od listopada 2017 roku.pdf (552,25KB)

PDFHarmonogram realizacji planu komunikacji 2017 rok.pdf (636,41KB)

PDFharmonogram planu komunikacji.pdf (170,86KB)

 • 20230910_140204.jpeg

  LGD na Pikniku Historycznym w Zagwiździu

  W dniu 10 września 2023 r. Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak brało udział w Pikniku Historycznym pt. "Gdzie są zaginione kule Fryderyka". Wydarzenie to nie odbyłoby się bez środków finansowych z Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak. Stowarzyszenie Miłośników Murowa w roku 2022 r. złożyło wniosek o dofinansowanie operacji pn."Alternatywne formy spędzania czasu wolnego w Gminie Murów poprzez integrację pokoleń i możliwości zabawy w oparciu o legendy w miejscowości Murów i Zagwiździe" w ramach naboru 28/2022 Promocja obszaru.

  W trakcie pikniku odbyły się warsztaty odlewnicze i formierskie wg metody z końca XIX w., zaprezentowano narzędzia i stroje odlewnicze, a także zabytkowe artefakty z regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa "Poznaj zabytki Zagwiździa" oraz pokaz metod poszukiwań skarbów.

  Uczestnicy pikniku historycznego mieli także okazję wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe poprzez udział w konkursie wiedzy dla młodzieży i dorosłych związanego z legendą, historią Zagwiździa oraz obszarem LGD Stobrawski Zielony Szlak. Mieliśmy przyjemność pracować w komisji konkursowej, gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

  Kulminacyjnym punktem pikniku była bitwa i inscenizacja XVIII w.  "Legendy o zaginionych kulach z Zagwiździa" w wykonaniu zaproszonych stowarzyszeń i sympatyków historii.

  W trakcie całego wydarzenia każdy miał możliwość odwiedzić stoisko promocyjne LGD. Na naszym stoisku budowaliśmy pozytywny wizerunek LGD oraz LSR. Poinformowaliśmy potencjalnych beneficjentów o LSR, jej głównych celach zasadach przyznawania dofinansowania, kryteriach oceny projektów oraz tych operacji, a także promowałyśmy nasz obszar. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, zarówno u  dorosłych jak i u dzieci. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu

   

  11 Września 2023
 • tytu.jpeg

  LGD na X Wojewódzkim Biegu Przełajowym o Puchar Borsuka

  W dniu 9 września 2023 r. Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak miało zaszczyt wziąć udział w Jubileuszowym X Wojewódzkim Biegu Przełajowym o Puchar Borsuka, który jak co roku odbywał się na terenie zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu. Biegali wszyscy...uczniowie szkół podstawowych (300 m, 400 m, 800 m i 1200 m), młodzież i dorośli (bieg amatorski - 3,5 km, bieg główny - 12 km). Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody, które wręczali Pan Michał Golenia - Wójt Gminy Murów oraz Pan Andrzej Puławski. Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak również przygotowało nagrodę specjalną, która wręczona została uczestnikowi biegu głównego na 12 km, który jako ostatni dobiegł na metę. W trakcie całego wydarzenia wszyscy mieli możliwość odwiedzić stoisko promocyjne LGD. Na naszym stoisku budowaliśmy pozytywny wizerunek LGD oraz LSR. Poinformowaliśmy potencjalnych beneficjentów o LSR, jej głównych celach zasadach przyznawania dofinansowania, kryteriach oceny projektów oraz tych operacji, a także promowałyśmy nasz obszar. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, zarówno u  dorosłych jak i u dzieci. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu.

  11 Września 2023
 • Piknik Historyczny.png

  Punkt informacyjno-konsultacyjno-promocyjny podczas Pikniku Historycznego pt. "Gdzie są zaginione kule Fryderyka"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Piknik Historyczny pt. "Gdzie są zaginione kule Fryderyka", który odbędzie się 10 września 2023 r. (niedziela) o godz. 14. 00 w Zagwiździu. W programie m.in. przemarsz rekonstruktorów z XVIII w. z Klapaca na zabytki, warsztaty odlewnicze, pokaz metod poszukiwań skarbów, wystawa makiet Zagwiździa z 1975 i 1826 r. Więcej informacji na stronie www.murow.pl oraz plakatach!!

  Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak zaprasza do punktu informacyjno-konsultacyjno-promocyjnego w ramach realizacji Planu Komunikacji na rok 2023.

  05 Września 2023
 • miś.jpeg

  LGD na wydarzeniach sportowych w Zamku Bożejów!!!

  Zamek Bożejów Gościł Wyjątkowe Wydarzenie Promujące Aktywny Styl Życia na Stobrawskim Szlaku W dniach 2-3 września 2023 roku Zamek Bożejów stał się epicentrum aktywności i radości, gdy odbyła się trzecia edycja imprezy "Bożejowska Dyszka - Gravel Stobrawskie Bory." To dwudniowe wydarzenie sportowe przyciągnęło zarówno najmłodszych, jak i najstarszych miłośników ruchu na malowniczy Stobrawski Zielony Szlak. Początek weekendu był pełen emocji, rozpoczynając się o godzinie 9:00 w piątek, 2 września. Dzieci uczestniczyły w biegu przedszkolaków na dystansie 100 metrów, natomiast uczniowie klas I-III oraz IV-VI rywalizowali na dystansach 300 metrów i 600 metrów odpowiednio. To było wyjątkowe doświadczenie, które promowało zdrowy tryb życia od najmłodszych lat. Punkt kulminacyjny sobotnich wydarzeń to bieg główny na dystansie 10 km oraz Nordic Walking. Startujący mieli okazję wybrać się w niezapomnianą trasę przez malownicze Stobrawskie Bory, które zachwycają pięknem przyrody i spokojem. Równie ważnym elementem programu były prelekcje, które miały miejsce o godzinie 15:00. Paweł Michalewski, znany kolarz szosowy, dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jadwiga Kulczycka oraz Marcin Kubiak w ciekawy sposób przybliżali uczestnikom historię i legendy związaną ze Stobrawskim Szlakiem. To doskonała okazja, by poznać tajemnice tych okolic. Wydarzenie nie byłoby kompletną bez dekoracji, które odbyły się o 14:30. Duma i radość zdobywców nagród była nie do opisania, dowodząc, że na Stobrawskim Zielonym Szlaku każdy może być zwycięzcą. Nie tylko sportowe emocje czekały na gości. Na terenie zamku Bożejów znajdowały się liczne atrakcje, takie jak dmuchaniec dla dzieci, zawody w wyciskaniu sztangi leżąc prowadzone przez Monikę Kluf, mini zoo, park linowy, przejażdżki bryczką oraz ognisko z kiełbaskami. O muzykę dbał DJ Kriss, dostarczając niezapomniane wrażenia muzyczne. Wydarzenie było współorganizowane przez lokalne instytucje, w tym Nadleśnictwo Kup, Opole III Edycja Biegu, Gravel Stobrawskie Bory oraz LGD Stobrawski Zielony Szlak. To dowód na to, że lokalna społeczność jest zaangażowana w promowanie aktywnego trybu życia i piękna okolic Stobrawskiego Zielonego Szlaku. Bożejowska Dyszka - Gravel Stobrawskie Bory to nie tylko sport, to także okazja do wspólnego spędzenia czasu wśród natury i czerpania radości z ruchu. To impreza, która łączy pokolenia i inspiruje do aktywnego życia. Dlatego już teraz warto zaplanować udział w kolejnej edycji, która zapowiada się równie emocjonująco. Do zobaczenia za rok na Stobrawskim Szlaku!

  04 Września 2023
 • X Bieh Borsuka.png

  Punkt informacyjno-konsultacyjno-promocyjny podczas X Wojewódzkiego Biegu Przełajowego w Puchar Borsuka

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na X Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka, który odbędzie się 9 września 2023 r. (sobota) w Zagwiździu. W programie m.in. bieg główny na 12 km oraz bieg amatorski na 3,5 km. Nie zabraknie również biegów dla dzieci w wieku szkolnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!! Więcej informacji na stronie www.murow.pl oraz plakatach!!

  Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak zaprasza do punktu informacyjno-konsultacyjno-promocyjnego w ramach realizacji Planu Komunikacji na rok 2023.

   

   

  04 Września 2023
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów