Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego "Stobrawski Zielony Szlak"

 • Wieza-Cisnien.jpeg

  Z cyklu „Szlakiem, historii, przyrody i kultury” – Wieża ciśnień w Jełowej

  Wieża ciśnień jest to budynek w formie wieży, na którego szczycie znajduje się zbiornik na wodę, służący do zapewnienia stabilnego ciśnienia w wodociągu, pokrywając chwilowy wzrost zapotrzebowania na wodę. Zbiornik zawsze musi być umieszczony powyżej odbiorców, ponieważ działa poprzez zasadę naczyń połączonych.

  24 Maja 2022
 • Chlopczyk_z_rowerkiem.jpeg

  Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” - Trasa rowerowa "Stobrawska pętla"

  Trasa rowerowa pod nazwą "Stobrawska pętla" to atrakcja idealna na niedzielne popołudnie. Można wspólnie z rodziną czy też z przyjaciółmi przejechać prawie 50 km, świetnie się przy tym bawiąc. Po drodze można zobaczyć wiele innych atrakcji takie jak np. Kościół ewangelicki w Pokoju czy też ogród botaniczny w Zagwiździu. 

  Źródło: http://www.czasnarower.pl/trasa/8888

   

  17 Marca 2022
 • Studionka.jpeg

  Z cyklu „ Szlakiem historii, przyrody i kultury – Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej

  W XVIII w. niejaki Szymon Soppa z Masowa wyleczył się z trapiących go dolegliwych chorób po wypiciu wody z tutejszego źródła. Przypadki innych późniejszych cudownych uzdrowień skłoniły miejscową ludność do postawienia w tak ważnym miejscu dziękczynnej kaplicy Matce Boskiej. Naturalnie już wtedy na Śląsku każdą spontaniczną akcję budowlaną musiały regulować urzędowe zezwolenia. Rwący się do pracy włościanie nie zyskali zrozumienia u leśniczego, który nie zgodził się na budowę. Zmienił zdanie, gdy po ciężkiej chorobie utracił wzrok, a następnie wyzdrowiał, pijąc wodę właśnie z tego źródła.

  Przez blisko 300 lat kapliczką w miejscu nazwanym z czasem Studzionką opiekowała się rodzina Soppów. Od 1998 r. pieczę nad nią przejęła parafia w Łubnianach. Dokonano remontu budynku kaplicy kryjącej studnię, zadbano o otoczenie. Niestety, w studzience coraz częściej wysycha słynąca z cudów woda. Zdaniem niektórych Studzionka nieprzypadkowo zyskała wyjątkowe znaczenie. Podobno krzyżują się tutaj linie bioenergetyczne sprzyjające aurze miejsca. Warto zobaczyć także schemat umieszczony na ścianie kaplicy, udowadniający, że jej budynek znajduje się dziwnym trafem w miejscu przecięcia hipotetycznych linii łączących kościoły w najbliższej okolicy.

  Źródło:

  http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/7143,dabrowka-lubnianska-studzionka.html

  Studionka.jpeg

  09 Marca 2022
 • park Dobrzeń.png

  Z cyklu „Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak” – Park rekreacyjny w Dobrzeniu Wielkim

  Bogactwem okolic Dobrzenia są bardzo atrakcyjne tereny, zabytki i tereny inwestycyjne. Na terenie gminy znajduje się fragment obszaru chronionego krajobrazu czyli Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Lasy obfitują w grzyby, jagody, zwierzynę leśną, a nadodrzańskie tereny będące ostoją ptactwa i roślin stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku.

  Park znajduje się w pobliżu Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Można tu pospacerować wśród zieleni, przysiąść na ławeczkach nieopodal fontanny i odpocząć, jak również skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu. Bezpośrednio przy parku znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych.

  Źródło:

  http://gokdobrzenwielki.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=26&Itemid=109

  http://www.polskaatrakcyjna.pl/atrakcja/park-rekreacyjny-w-dobrzeniu-wielkim?portal_attraction%5Bquery%5D=Aleja+Gwiazd+Polskiej+Piosenki&page=5

  park Dobrzeń.png

  04 Marca 2022
 • creperie2.jpeg

  Z cyklu "Zapraszamy na Stobrawski Zielony Szlak" - Naleśnikarnia Creperie Namysłów

  Naleśnikarnia Creperie mieści się w centrum opolskiego Namysłowa. Oryginalna oferta gastronomiczna wpływa na dużą popularność lokalu wśród mieszkańców miasta, oraz przyjezdnych gości. Naleśnikarnia Creperie oferuje przede wszystkim francuskie naleśniki w wielu rodzajach. Oferta jest na tyle szeroka, aby każdy znalazł smak specjalnie dla siebie, także wegetarianie. Naleśniki wykonywane są przez doświadczonych kucharzy, dobrze znających tajniki tradycyjnego francuskiego ciasta, oraz farszu. Do każdego zamówienia można zamówić napój orzeźwiający, lub gorący. Naleśnikarnia Creperie to klasyczny niewielki lokal ze skromną dekoracją wnętrza. Goście mają do dyspozycji kameralne stoły idealne zarówno na rodzinny obiad, jak i spotkanie w gronie przyjaciół. Naleśnikarnia Creperie czynna jest do późnego popołudnia.

  Informacje szczegółowe

  • Dni otwarcia: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
  • Godziny otwarcia: Pon - Sob 11:00 - 19:00
  • Cena dania głównego: do 30 zł
  • Menu: Naleśniki na słodko, naleśniki na słono
  • Dostępne alkohole: Brak
  • Możliwość zaparkowania samochodu w okolicy: Tak

   

  03 Marca 2022
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów