Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • Dary-jesieni-czyli-najlepsze-sezonowe-warzywa-i-owoce.jpeg

  „Jesienne Dni Innowacji”

  W imieniu organizatorów - Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie pragniemy zaprosić Państwa na wydarzenie

  pn. „Jesienne Dni Innowacji”, które odbędzie się na placu wystawowym Ośrodka w dniu 10.09.2023r.

  Zapraszamy wystawców – producentów, rolników oraz przedsiębiorców oferujących sprzedaż: drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, płodów rolnych (ziemniaki, marchew, kapusta, seler, dynie, jabłka, gruszki, śliwki), przetworów własnych (dżemy, soki, ogórki, sałatki), miodów oraz sprzętu i akcesoriów ogrodniczych. Mile widziane będą osoby trudniące się rękodziełem np. wyrobami z wikliny, wyrobami z drzewa, figurami ogrodowymi oraz suszonymi kwiatami.

  Dla umilenia Państwa pobytu na scenie będzie możliwość wysłuchania zespołów muzycznych oraz tanecznych, a dzieci i młodzież będą miały możliwość uczestniczenia w animacjach (malowanie twarzy, bańki mydlane, gry i zabawy). Dodatkową atrakcją będą przejażdżki bryczką. Późnym popołudniem zapraszamy wszystkich na dyskotekę, którą będzie prowadził pełen energii DJ.

  Podczas „Jesiennych Targów Innowacji” odbędzie się konferencja dotyczącą „Zapobiegania zmianom klimatu – ochrona środowiska w rolnictwie” oraz szkolenie połączone z warsztatami pt. „Dzień Kukurydzy” oraz „Rośliny Strączkowe”, wystawa maszyn rolniczych i ogrodniczych, urządzeń OZE w tym: pompy ciepła, kolektory słoneczne itp., pokaz aplikacji nawozu dronem.

  Dniom Innowacji towarzyszyć będą dożynki sołeckie.

  Szczegółowe informacja 

  Joanna Palij

  Kierownik

  Dział Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska

  774437130

  Dary-jesieni-czyli-najlepsze-sezonowe-warzywa-i-owoce.jpeg

   

  03 Sierpnia 2023
 • kkkkimggcsiEEE275da38352C2231dC654ddae69375B950940empid7maxwidth1600maxheight789.jpeg

  ZAPRASZAMY NA CYKL WARSZTATÓW - Żyjemy zgodnie z naturą

  27 Lipca 2023
 • Slajd1.jpeg

  Trwają prace nad Lokalną Strategią Rozwoju - wybór przedsięwzięć!!

  Prosimy mieszkańców obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak o pomoc w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju. Na kolejnych grafikach prezentujemy listę przedsięwzięć, które mogą zostać uwzględnione w LSR. Czy będą one dobrą odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności? Czy coś powinniśmy do tej listy dodać? Proszę zgłaszać uwagi i propozycje w komentarzach na profilu LGD na Facebooku lub pod adresem mailowym: 

  17 Kwietnia 2023
 • Slajd1.jpeg

  Trwają prace nad Lokalną Strategią Rozwoju - słabe i mocne strony obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak

  Prosimy mieszkańców obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak o pomoc w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju. Na kolejnych grafikach prezentujemy listę mocnych i słabych stron obszaru LGD oraz szans i zagrożeń dla ich rozwoju. Czy czegoś brakuje na tych listach? Czy coś powinniśmy zmienić? Proszę zgłaszać uwagi i propozycje w komentarzach na profilu LGD na Facebooku lub pod adresem mailowym:

  09 Marca 2023
 • boy-g21ccf8fb1_1280.png

  Przypominamy!! Trwają prace nad Lokalną Strategią Rozwoju - masz pomysł ?? wypełnij fiszkę projektową!!

  W związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) pragniemy zachęcić do przedstawienia Państwa propozycji projektów do realizacji na terenie Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak w latach 2023-2027. Po zaakceptowaniu Państwa pomysłu na projekt przez Zespół ds. LSR oraz przeprowadzeniu konsultacji z autorami wybranych projektów, zostaną one uwzględnione przy konstruowaniu dokumentu LSR.

  Wypełnioną fiszkę można przesłać na adres e-mail: lgd@stobrawskiszlak.pl lub dostarczyć do siedziby Lokalnej Grupy Działania (ul. Kościelna 5, 46-081 Dobrzeń Wielki)

  Fiszkę projektową można także wypełnić elektronicznie:

  • Fiszka projektowa dla organizacji społecznych:

  https://forms.gle/EgtU4Nq1qsbKo7FS7

  • Fiszka projektowa dla przedsiębiorców:

  https://forms.gle/eP1XNB1aXAZVrHsZ6

   

  Poniżej fiszki projektowe w pliku edytowalnym:

  05 Stycznia 2023
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów