Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Projekt współpracy

 • 334803955_911079023566034_310326225283748932_n.jpeg

  LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz LGD "EUROGALICJA" zapraszają na spotkania tematyczne!!!

  14 Marca 2023
 • IMG-20230308-WA0005 1.jpeg

  Konferencja podsumowująca projekt współpracy za nami!

  W dniach 05-07.03.2023 r. Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak uczestniczyło w wyjeździe do Łańcuta, do woj. Podkarpackiego do partnerskiego LGD EUROGALICJA w ramach projektu współpracy pn. ,,EKOLOGIA, REKREACJA, PROMOCJA, ZDROWIE. Rozwijanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych poprzez utworzenie szlaków turystycznych, wymianę doświadczeń oraz promocję produktów lokalnych obszarów partnerskich LGD”, który wspólnie realizujemy.

  Dnia 06.03.2023 r. uczestnicy wzięli udział w konferencji podsumowującej realizowany projekt. Podczas konferencji uczestnicy mogli zobaczyć na prezentacji multimedialnej wszystkie zrealizowane działania przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz Stowarzyszenie LGD "EUROGALICJA". Ponadto osoby uczestniczące w konferencji wysłuchali dwóch prelekcji na temat postaw proekologicznych i prozdrowotnych, turystyki i szlaków turystycznych oraz promocji produktów lokalnych. Z ramienia naszego Stowarzyszenia prelekcję wygłosił Pan Wojciech Gurgul - właściciel ośrodka agroturystycznego "Chata w Lesie". 

  Przy okazji pobytu w pięknym miejscu odwiedziliśmy Zamek w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce oraz który słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych i niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych.

   

  08 Marca 2023
 • plakat - zywnosc eko luty 2022m.jpeg

  LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz LGD "EUROGALICJA" zapraszają na spotkania tematyczne!!!

  Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz Stowarzyszenie LGD "EUROGALICJA" zapraszają na spotkania tematyczne!! Więcej informacji na plakacie!! Zapraszamy

  09 Lutego 2023
 • DSC04106-2.jpeg

  Cykl spotkań tematycznych - spotkanie rękodzielnicze za nami!

  W dniu 06.02.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie odbyło się spotkanie rękodzielnicze pn. „Rękodzieło dla każdego”, które poprowadziła Anna Sinkowska z firmy Artisana – beneficjenta LGD Stobrawski Zielony Szlak. Pani Anna Sinkowska otrzymała dofinansowanie w ramach rozpoczęcia działalności gospodarczej w 2018 roku. Na spotkaniu została przedstawiona prezentacja multimedialna, podczas której przybliżono temat rękodzielnictwa, pokazano techniki i rodzaje rękodzielnictwa, wykonano ekspozycję produktów z ceramiki. Uczestnicy mogli równie samodzielnie pomalować kubek specjalnymi farbami do porcelany czy wykonać rzeźbę z gliny. Każdy z uczestników otrzymał upominek w formie magnesu wykonanego z gliny.

  07 Lutego 2023
 • DSC03954-Edit.jpeg

  Warsztaty kosmetyczne za nami!

  1 lutego 2023 r. w Biurze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak odbyły się warsztaty kosmetyczne. Zostały one przeprowadzone przez Pasiekę Smakulskich. Na warsztatach uczestnicy wykonali trzy rodzaje kosmetyków z miodu: balsam do ust, lawendowy tonik do twarzy oraz maseczkę do twarzy. Ponadto uczestnicy wykonali ekologiczne produkty do czyszczenia takie jak: mleczko czyszczące, proszek do prania i płyn do płukania. Warsztaty służyły zwiększeniu wiedzy i umiejętności związanych z przygotowaniem wyrobów ekologicznych – produkcji kosmetyków z miodu. Realizacja przyczyniła się do promocji ekologii wśród mieszkańców obszarów partnerskich LGD.

  02 Lutego 2023
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów