Logo WCAG
 • EN
 • CZ
 • DE

Logotypy UE

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polecamy

Aktualności

 • 11.png

  Ulotki promujące szlaki pieszo-rowerowe teraz w języku angielskim!!

  Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak z dumą przedstawia nasze najnowsze ulotki, które mają na celu zachęcić międzynarodowych turystów do odkrywania naszych szlaków turystycznych. Ulotki te, teraz dostępne w języku angielskim, zawierają szczegółowe opisy miejsc, które warto zobaczyć na każdym szlaku, podkreślające ich unikalny urok i historię. Ulotki zawierają informacje o długości szlaku wraz z graficznym jego przebiegiem, a także fascynujące opowieści i legendy związane z każdym szlakiem, które przeniosą nie jednego turystę w świat dawnych czasów i miejscowych wierzeń.

  Zapraszamy do odkrywania magii naszych szlaków i poznawania lokalnej kultury poprzez legendy, mity, podania i opowiadania, które kształtowały nasz region.

  02 Lipca 2024
 • talenty.jpeg

  Zapraszamy na "Dzień Talentów" w Gminie Popielów

  Serdecznie zapraszamy na kolejne działanie realizowane w ramach projektu pn. „Popielowski Popiołek i inne mądrale na Stobrawskim Zielonym Szlaku” –  DZIEŃ TALENTÓW  w Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się w środę 19 czerwca o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Karłowicach. Motywem przewodnim będzie legenda o Popielowskim Popiołku oraz postać Popiołka i innych mądrali na Stobrawskim Zielonym Szlaku, którzy wiedzieli, że warto żyć odważnie i z pasją. Podczas spotkania uczestnicy wydarzenia zapoznają się z treścią legendy, a soliści i grupy artystyczne zaprezentują swoje talenty. 

  Operacja pn. „Popielowski Popiołek i inne mądrale na Stobrawskim Zielonym Szlaku” została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach naboru "Promocja obszaru" ogłoszonego przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak.

  17 Czerwca 2024
 • szlak ptasiego królestwa.jpeg

  Szlakiem Ptasiego Królestwa na Stobrawskim Zielonym Szlaku!

  Gmina Świerczów w ramach projektu zamierza zorganizować Rajd rowerowy szlakiem legendy - pt. "Szlakiem Ptasiego Królestwa na Stobrawskim Zielonym Szlaku". W ramach projektu zostanie zorganizowany rajd rowerowy, przebiegający szlakiem legendy pt. ,,Szlakiem Ptasiego Królestwa na Stobrawskim Zielonym Szlaku’’ w gminie Świerczów. Szlak rajdu łączy ze sobą najważniejsze stawy karpiowe gminy Świerczów, atrakcyjne również dla obserwacji ptaków: Staw Kuźnicki i stawy w Pieczyskach. Przy szlaku leży również pałac w Starościnie, gdzie powiadano, że kiedyś między Kuźnicą Dąbrowską, Pieczyskami, a Starościnem wznosił się potężny i bogaty zamek ponad żyzną krainą. Uczestnicy rajdu w trakcie rajdu, jak i w trakcie przerwy, będą mieli za zadanie odnaleźć ptaki: kaczki, gęsi, żurawie, łabędzie, słowiki, drozdy, bielik – postacie z legend (zadanie to będzie podlegało ocenie konkursowej podczas pikniku w Świerczowie – za każde zdjęcie będzie przyznany punkt). Więcej szczegółów będzie w regulaminie rajdu. Uczestnicy rajdu pokonają w przybliżeniu 19,6 – kilometrową trasę w poszukiwaniu ptasiego królestwa, czas pokonany rowerem: od 90 do 120 minut, w zależności od indywidualnych predyspozycji uczestników. Zakłada się, że każdy z nich ukończy rajd. W czasie przerwy będzie można sobie usiąść i poobserwować otaczające środowisko fauny i flory w ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej, plenerowej strefie aktywności. Rajd rowerowy zakończy się piknikiem w Świerczowie. Uczestnicy rajdu na scenie, otrzymają upominki w formie materiałów promocyjnych zakupione na potrzeby przedmiotowego projektu, za udokumentowanie zdjęciami lub w innej formie odnalezionych ptaków związanych z legendą. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie rajdu, jego uczestnicy otrzymają bidon, kamizelkę odblaskową, samozaciskowe paski odblaskowe. Planowana liczba osób biorąca udział w rajdzie - 30 osób. Rajd rowerowy odbędzie się 22 czerwca 2024 r. o godz.12.00.

  14 Czerwca 2024
 • Kółko Rolnicze w Świerczowie.jpeg

  Kółko Rolnicze w Świerczowie zaprasza na spotkania integracyjno-promocyjne związane z legendą o bartniku Świercu, jego żonie Dąbrowie i córkach Stobrawie i Widawie

  Kółko Rolnicze w Świerczowie zaprasza na spotkania integracyjno-promocyjne związane z legendą o bartniku Świercu,  jego żonie Dąbrowie i córkach Stobrawie i Widawie.

  Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursach fotograficznych powiązanych z ww. spotkaniami.

  Operacja pn. "Wielkie mozoły nim miód zniosą pszczoły" - legenda o Bartniku Świercu i jego Miodosytni na Lipowym Wzgórzu na Stobrawskim Zielonym Szlaku została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" poddziałanie "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Więcej informacji na plakacie.

  Regulaminy konkursu:

  12 Czerwca 2024
 • duch ziemii.jpeg

  OSP Bąkowice zaprasza do udziału w konkursie plastycznym!!

  Z okazji 205 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i powstającego filmu dokumentalnego o chórze „Halka” w ramach operacji pn. „Duch Ziemi Ojców na "Stobrawskim Zielonym Szlaku” zapraszamy w imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej wszystkie dzieci Szkół Podstawowych z terenu LGD Stobrawski Zielony Szlak (czyli Gmin: Świerczów, Dobrzeń Wielki, Domaszowice, Lubsza, Łubniany, Murów, Namysłów, Pokój, Popielów) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym!!

  Wystarczy zapoznać się z "Legendą o Duchu Stanisława Moniuszki na Stobrawskim Zielonym Szlaku" i na jej podstawie wykonać pracę plastyczną ukazująca Ducha Stanisława Moniuszki.

  Na prace organizator czeka do 24 maja. Można składać je w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Świerczowie.

   

  07 Maja 2024
Dobrzeń Wielki Domaszowice Lubsza Łubniany Murów Namysłów Pokój Popielów Świerczów